Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Alkohol okozta alvászavarra...

Alkohol okozta alvászavarra van gyógyszer vagy házi praktika?

Figyelt kérdés

A gondom a következő: ha a lefekvés előtti pár órában megiszom akár egy üveg sört is, habár könnyebben elalszom, de rendeltetésszerűen felébredek 3-4 óra alvás után. Ilyenkor görcsöl a hasam, hányingerem van, rettentő álmos vagyok, de nem tudok visszaaludni, csak órákkal később.


Utánaolvastam a biológiai hátterének, valóban az alkoholtól van, és ezek szerint én ennyire érzékeny vagyok erre. Cikinek érzem hogy vendégségben megkínálnak egy pohár borral, és egyből nagyot kell nyeljek, mert aznap rosszul fogok aludni.


A kérdésem, hogy létezik-e gyógymód erre, esetleg valami trükk? Próbáltam hogy nagyon sok vizet ittam az alkoholfogyasztás után, de nem segített.



2021. jan. 5. 08:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Ott valami más baj is van. Egy-egy pohár sörtől még nem lenne zavarod.
2021. jan. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Meg lehet előzni!

Igyál marha módjára.

Tudod, az csak vizet iszik, abból is csak annyit, amennyi elég neki.

.

"sok vizet ittam az alkoholfogyasztás után"

Ne utána, hanem HELYETTE!

Neked kell eldöntened, hogy a leírottjaid megérik-e a pohár sört.

2021. jan. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Afterparty
2021. jan. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#2

Alapvetően sok vizet iszom, tehát a vízbevitellel nincs gond. Őszintén, arra az egy sörre sincs szükségem. Tényleg csak azzal van gondom, hogy egy buliban, vagy vendégségben mindenki más iszik, én meg emiatt "kimaradok a jóból".

2021. jan. 5. 11:05
 5/7 anonim ***** válasza:

"Cikinek érzem hogy vendégségben megkínálnak egy pohár borral, és egyből nagyot kell nyeljek, mert aznap rosszul fogok aludni."


Nincs ebben semmi ciki. Én 29 éve absztinens vagyok, pedig előtte megittam az árvák könnyét is. Mos, ha megkínálnak, megmondom, hogy eü. okokból nem kérek. Aki ezt nem érti meg, annak úgy kell.

2021. jan. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi?
2021. jan. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Sajnos ez ilyen nálam is, de gondolom nem minden nap fordul elő. Nyugodtan nyomj be egy valamilyen nyugtatót. Fel óra és már alszol is. Csak vigyázz, hogy ne vidd túlzásba.
2021. ápr. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!