Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha napi 2 liter kólát iszok,...

Ha napi 2 liter kólát iszok, mennyivel egészségesebb mintha 2 liter sört innék meg naponta? Marihuána alkalmanként ?

Figyelt kérdés
Baromi sok sört ittam, már-már alkoholistának vallom magam, és ha berúgok, másnap nem megyek dolgozni, baromi rosszul vagyok, és már agresszívan és megtébolyodva viselkedek részegen, ezért inkább abbahagyom. Elkezdtem átszokni a kólázásra, ettől ugyanis nem rúgok be, de mégis jó szürcsölgetni valamit sör helyett. Sörből ráadásul volt hogy nem csak 2 litert ittam naponta hanem 8-at ráadásul az 7%-os lidl-ösből, mellé egy keserü is gurul, szóval túlzásokba esem, de a napi sörözgetés már régóta fennáll, néha kevesebbet, néha többet. Mától eldöntöttem hogy napi 2 liter kóla lesz az adagom esténként. Illetve mit gondoltok az alkalmi marihuána fogyasztásról mellé ? Régebben vettem 10-15g-ket és ha sok volt akkor ugye nem sajnáltam, 2-3 óránként cigiztem, most már kevesebbszer, mi lenne ha mondjuk hétvégente szívnék ? Vagy jobb a teljes absztinencia, ha már függő alkat vagyok ? A szerencsejátékra is nagyon könnyen rámegyek, egyszer voltam kaszinóban, akkor 10 ezret vesztettem össz, és többel mentem el, azt tudom azért kontrollálni. 23 éves férfi vagyok, nagyon kevés sikerrel, 13 és fél évesen ittam először, 14 évesen ment a herbálos cigi, de arra hamar rájöttem hogy nem jó, szerencsére. A családban nincsenek nagyobb problémák, átlagos magyar ember módjára éltünk mindig is, nem kellett nélkülöznöm. Nők terén olyannyira nem vagyok sikeres hogy sosem volt barátnőm, még mindig szüz vagyok. Most tervezek visszamenni estire, letenni a maradék egy évem, meg leérettségizni, aztán valamit kezdeni magammal, de már párszor elhatároztam, csak mindig nagyon hamar feladom. Ezek a feladások összefüggésben vannak a függésemmel / depressziómmal ? Illetve a depresszióm a függéseimmel ?

2021. jan. 8. 01:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az jó, ha felismerted, hogy az alkoholizmus neked árt, milyenné tesz, és változtatni akarsz rajta.


Sajnos a kólával kapcsolatban rossz hírem van: ha nem akarod, hogy a csontjaidat tönkre tegye, inkább válts valami más üdítőre, mondjuk teára.

Ahol dolgoztam, ott volt egy 16 éves srác, minden nap 2 liter kólát ivott minimum. Mennie kellett ortopédiára más miatt, és ott a doki le volt döbbenve, hogy a röntgenen a csont szerkezete egy nyolcvan évesnek megfelelő. A kólában lévő foszforsav már csak ilyen. Ha nem hiszed, ki is próbálhatod. Tégy 24 órára egy kisebb csirkecsontot egy pohár kólába, és az fel fogja oldani. Elárulom, van ahol a kólát (töményebb változatban) gépek tisztítására, maratására használják. Rozsdaoldónak sem utolsó. Utána lehet olvasni.


Kérdezed: "Vagy jobb a teljes absztinencia, ha már függő alkat vagyok?"


Igen, szerintem jobb lenne. Ha szeretnél párt, mindenképp.


"Ezek a feladások összefüggésben vannak a függésemmel / depressziómmal ? Illetve a depresszióm a függéseimmel?"


A depressziód, a függéseid - szakszóval: depedencia -, mindenképp összefüggésben vannak, én így gondolom.


Az is nagyon becsülendő, hogy visszamennél tanulni.

Majd ha rendbe hoztad az életed, a párod is megtalálod.

23 évesen még nincs késő.

Kívánom, hogy mindezekhez, ami szükséges ahhoz, hogy az életed rendbe tedd, legyen elég akarat-, és lelkierőd! :)

2021. jan. 8. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
A három felsorolt drog küzül az alkohol a legkárosabb, második helyen a THC, és a kóla a harmadik. Hangsúlyozom, ezek mind károsak. A "egészséges" szót egyire sem használnám. Így a "melyik az egészségesebb" kérdés nem értelmezhető.
2021. jan. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A napi több liter kóla az nem olyan gáz. Mondjuk a fogaid nem fognak túlságosan örülni.

Azt nagyon jól megláttad hogy a sört nehezen tudod irányítás alatt tartani. De hát ilyen a függőség - előbb-utóbb mindennel ez szokott lenni.

Az is jó pont hogy a herbál helyett már átálltál az igazi fűre (mondjuk a maiaknál ez nem is csoda) viszont ugye az igazi fűvel is kezdesz elcsúszni :)

Összességében a függőséget tekinthetjük úgy hogy a problémák elöli menekülés. Viszont te még úgy tűnik hogy nem adtad fel teljesen a dolgokat - szóval jó esélyeid vannak..

Másfelől a szenvedélyek akkor lesznek "károsak" amikor ezt nem tudjuk a megfelelő korlátok közt tartani. Tehát pár hetente egy cigi, sör - még beleférne - de amint elkezdjük rendszeresen tolni ezeket - már nem tudunk visszaállni az alkalmi használathoz. Sőt idővel egyre messzebb megyünk, és az egész egyre rosszabb lesz..

Az hogy elhatározol dolgokat, és feladod, aztán ezek miatt depresszióba zuhansz - azért van - mert egyre toldódik el ez a belső határ - és egyre kevésbé érzed azt hogy még te irányítod a dolgokat. (Ez is lehet az összefüggés.)

Hát az én tanácsom (komoly függő vagyok) az lenne hogy full állj le mindennel - legalább egy fél évig. Próbáld közben rendezni az életed.

Kólát ihatsz nyugodtan, azt előbb-utóbb szerintem úgyis meg fogod unni. Ha meg nem akkor legalább marad valami kapaszkodó :D

Aztán ha sikerült tartósan vissza állítani az életed a normális kerékvágásba, akkor megpróbálhatod újra az alkalmi fogyasztásokat. De előre fektesd le mit, mikor hogyan.. Ez még szerintem működhet, de ehhez előbb változtatni kell az irányzékon. Mert most épp nem a jó irány felé haladsz... Viszont nincs semmi még elveszve. Ne hagyd hogy tovább romoljon a helyzet ;)

2021. jan. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, megfogadom a tanácsokat ! :)
2021. jan. 8. 14:07
 5/7 anonim ***** válasza:
68%
kóla jobb mint a THC :D remélem ez csak valami vicc akart lenni. Én a marihuána segítségével hagytam el a gyógyszereim...nem mondom,hogy mindennap kell használni, de alkalmankénti használat nem hogy nem káros, de még hasznos is.
2021. jan. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
27%
Ha befosol, jobb, mintha beszarnál?
2021. jan. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg jó vicc, hogy a kóla egészségesebb, mint a THC.😂 Mielőtt még drogosnak kiáltana ki valaki, elárulom hogy nem élek semmilyen tudatmódosító szerrel, nem azért “védem”. Szimplán csak tisztában vagyok az élettani hatásukkal, és a fűre azt tudnám negatívként említeni, hogy aki hajlamos rá, annál okozhat pszichés tüneteket, pl szorongás, de amint elmúlik a hatása a szorongás is ugyanúgy elmúlik. Ellenben a kóla, nem pszichés tüneteket fog okozni, hanem kőkeményen testi tüneteket, pl csontritkulás, fogak kirohasztása (ugyebár a kalciumot vonja ki a fogból és a csontból is, mert a foszforsav megköti), szóval el lehet gondolkozni, hogy egy ideiglenes pszichés tünet a rosszabb, vagy egy visszafordíthatatlan testi.


Kérdező, ettől függetlenül neked nem ajánlom a marihuána fogyasztását, mert pszichésen arra is rá lehet kapni. Elvonási tüneteket nem okoz, mint az alkohol, de mentálisan vágyakozhatsz utána, főleg ha hajlamos vagy rá.

2021. jan. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!