Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy étkezzek egészségesen...

Hogy étkezzek egészségesen ilyen körülmények között?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és a szüleim nem étkeznek egészségesen. Mindenhez olajat, lisztet, cukrot használnak. Rengeteg felvágott van a hűtőben, fehér kenyeret fogyasztanak. Hogy étkezzek így egészségesen? Mit ajánlotok?

2021. jan. 8. 19:55
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Próbáltad már velük megbeszélni a dolgot?
2021. jan. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Menj el diákmunkázni, ha mekibe például, szedj össze pénzt és tudsz venni magadnak minőségi élelmiszert. Én, amikor 17 éves voltam, amikor a spárban dolgoztam diákmelósként és a fizetésemből vettem olyan élelmiszert, amit szerettem volna. :) A tanulás rovására nem ment , + nem terheltem ezzel a szüleimet, mert tudtam, hogy ők nem szeretnének változtatni.
2021. jan. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
9%
Próbáltad már megköszönni a sorsnak, hogy tele a hűtő?!
2021. jan. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ugy, hogy fozol es odafigyelsz. Reggelire ne egyel cukros muzlit, helyette mehet tojasrantotta, tukortojas zoldsegekkel, kenyer nelkul. Tojas altalaban szokott lenni mindenhol.

Ha iszol tejet, kakaot, azokat keruld, ha kavezol, akkor max egy deci tejjel es cukor nelkul keszitsd.

Mi a baj a felvagottal es a kenyerrel? Ha ket szeletet eszel meg belole reggelire mondjuk es nem 4-et, akkor nyugodtan eheted. A felvagott se veszelyes, nem kell egy szelet kenyerre 4-5 szalamit rakni, eleg a 2 is.

A glikemias index miatt nyilvan jobb lenne kerulni, de ha kulon nem vesznek neked semmit, akkor abbol kell kihozni a maximumot, ami van. Gondolom rantotthust peldaul esztek, akkor fogod magad, odaallsz anyukad melle, es mielott bepanirozna a hust, 2-3 szeletet siman csak kisutsz magadnak, panir nelkul. Maris sokkal jobb! Krumpli helyett parolt zoldseget eszel melle, zoldseg-gyumolcs azert csak van otthon. Ha leves van, akkor teszta nelkul eszed, ha rakott krumpli, paprikaskrumpli van, nem eszel melle kenyeret, nem raksz ra plusz tejfolt, sajtot, akarmit. Most hirtelen ezek jutottak eszembe, de kreativnak kell lenni, es minden megoldhato. Es termeszetesen sportolj sokat, az is nagyon fontos.

2021. jan. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Menj el velük bevásárolni, és vegyetek neked zöldségeket (lehet mirelit keverékeket is venni, nem drágák), gyümölcsöt, meg amiket szeretnél. Ha anyukádnak nincs kedve/ideje neked külön zöldségköretet készíteni, csináld meg magadnak, amikor szabad a konyha. Egy rántottát, salátát összeütni se nagy dolog. Az étolajról próbáld meg őket lebeszélni.
2021. jan. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Istenem xd

Ahelyett hogy örülnél hogy van mit zabálnod!

2021. jan. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!