Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért szédölük a kávétól? 19/L

Miért szédölük a kávétól? 19/L

Figyelt kérdés
Érettségi előtt, suli után mindig megittam egy bögre tejes kávét (vagyis egy kevéske főzött kávét jól felhigítottam tejjel) és akkor még semmi bajom nem volt, aztán egyik napról a másikra, tavaly nyár eleje óta egyszerűen nem tudom meginni, mert elkezdek nagyon szédülni, illetve elkezdek zihálni és nagyon megemelkedik a pulzusom és azt érzem, hogy kiszakad a szívem a helyéről. Instant kávénál nincs ilyen problémám. Ennek mi lehet az oka?

2021. jan. 26. 14:14
 1/10 anonim ***** válasza:
18%
Csínnyán a lónyugtatóval
2021. jan. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
vérnyomásoddal van probléma, a kávé megemeli , hirtelen lesz magas, vagy állandó magasvérnyomásodon még emel. Mielőbb vizsgáltasd ki magad kardiológussal.
2021. jan. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Zseniális, hogy az emberek ilyen buták és mindent össze-vissza esznek és isznak, de az alapvető hatásukkal nincsenek tisztában.
2021. jan. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Akik hajlamosak ra, azoknal szorongast, panikot hoz elo. A vernyomast, pulzust termeszetesen emeli, de akkor mar eleve magas lenne, ha ennyire kiut. Inkabb a szokasos kave erzes triggereli a riadokeszultseged.

Az instant kavebol is ha erosre csinalnad, ugy hatna.

Ne igyal eroset, vernyomast meg normal allapotban merj.

2021. jan. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egy finom masszazs kéne neked, minek kávézol oly sokat. Igyál szörpöt, az is élénkít. Amúgy én is szoktam, nem tudom miert lehet így rákattanni.
2021. jan. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem vagyok buta, elég tudatosan táplálkozom és élem az életem. Azt is tudtam hogy a kávé megemeli a vérnyomást és pulzust de nekem alacsony vérnyomásom van, most mértem meg 103/68. Általában ez az alap, olyan magasra nem gondoltam volna hogy felnyomja, hogy rosszullétet idézzen elő.
2021. jan. 26. 15:01
 7/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ennyi kávétól, alacsony alapvérnyomásnál, főleg higítva szinte semmi hatása nem lesz.
2021. jan. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Akkor idd!

Max. kiugrik a szíved oszt kampec.

2021. jan. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Már egy fél éve nem iszom, csak néha néha ha megkínálnak, vagy nagyon fáradt vagyok, akkor szoktam, de ugynúgy rosszul vagyok tőle. Átáltam a zöld teára, de attól még szeretem a kávét néha-néha megiszom/nék, csak feltettem egy kérdést, hátha valaki tudja mitől lehet ez a rosszul lét, ennyire kevés mennyiségtől is. Azért idióta nem vagyok, hogy sz.rul vagyok tőle de azért megiszom mert "jaj kávé nélkül nem indul el a reggelem".
2021. jan. 26. 18:07
 10/10 anonim ***** válasza:

Senki nem mondta, hogy idióta vagy, hiszen leálltál vele egy ideje.

A szervezeted valamiért tiltakozik a kávé ellen.

Lehet élni nélküle.

(Meg még egy csomó más ajzószer nélkül is lehet...)

2021. jan. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!