Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » PCOS-sel mire érdemes figyelni...

PCOS-sel mire érdemes figyelni? Mit ehetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


PCOS-em van, mint kiderült a leleteimből és a tünetekből. Az orvos azt mondta, hogy alacsony szénhidráttartalmú ételeket, és lehetőleg kevés cukrot (inkább semennyit) ne fogyasszak, noha IR-em nincs.

163 cm, és 50 kg vagyok, szóval a fogyás nem cél számomra. Nem igazán vagyok otthon azonban az ilyen jellegű diétákban, tudna valaki segíteni?

Amit eddig összeírtam magamnak, azok a következők: Teljes kiörlésű lisztből készült tésztafélék és pékáruk, barna rizs, sok zöldség és gyümölcs. (gyümölcscukor is beleszámít ha csökkentenem kell a cukrot?)

De igazából nem sok elképzelésem van, hogy hogy kezdjek ebbe bele, mert eddig is figyeltem az étkezéseimre, és igyekeztem egészségesen étkezni, 5 éve vegetáriánus vagyok, sok zöldséget és gyümölcsöt eszem, valamint nem vagyok egyáltalán édesszájú. Szóval hogyan tovább?

Köszönöm!



2021. febr. 4. 19:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Mivel nem kell fogynod, elég, ha a szénhidrátot számolod. Maradj 160 g alatt, több étkezésre elosztva. A szénhidrátba természetesen a gyümölcsök is beleszámítanak. Cukorcsökkentés szempontjából szerintem nem, de jobb lenne, ha megkérdeznéd az orvosodat erről. Mindenesetre ne egyél túl sok gyümölcsöt.

Kellene még valamilyen fehérjeforrás is, amiket írtál, azokban alig van. Vegaként ehetnél túrót, sajtot, tojást.

A hüvelyeseket és az olajos magvakat is ajánlom, de ezekben már van valamennyi szénhidrát is.

A bevitt szénhidrátból lehetőleg minél kevesebb legyen a pékáru, lisztből készült étel.

2021. febr. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!