Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet laktózmentes tejet...

Lehet laktózmentes tejet fogyasztani Colitis Ulcerosa betegség mellett?

Figyelt kérdés

A sima tej meghajt, de a laktózmentesnél nem érzem annyira. Voltam táplálkozásszakértőnél és ő csak kókusz és rizstejet ajánlott és annyira szigorú diétát javasolt, amit egyszerűen nem tudok betartani. Az életkedvem elmegy tőle, ha ennyire lekorlátozom magam. Ezért mostanában "mentes" termékeket kezdtem keresni, laktózmentes tej, joghurt, gluténmentes pékáru stb.

Szerintetek így is károsak lehetnek, csak nem érzem annyira?



2021. febr. 8. 18:27
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Estleg ha az orvosod kérdeznéd...
2021. febr. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nem csak a laktóz, de a tejfehérje is ronthatja a helyzetet. Szerintem sem kéne kísérletezned, inkább maradj a növényi tejeknél.

(nekem laktóz, tejfehérje és glükóz intoleranciám van, együtt lehet élni vele, rengeteg alternatíva van)

2021. febr. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ennél a betegségnél részben magadnak kell kitapasztalni higy mi milyen hatással van rád. Én pl sima tejet is iszok, mert nincs bajom tőle. Eleinte én is nagyon féltem, alig mertem enni valamit, aztán egyre jobban próbálgattam a dolgokat. A csípős dolgokkal viszont ne is próbálkozz.


[link]


Itt is azt írják egyébként, hogy nem okoz problémát, akkor fogyaszthatod.

2021. febr. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!