Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha nem ehetek zabot, árpát és...

Ha nem ehetek zabot, árpát és búzaféléket, milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés

Ezekre vagyok allergiás a teszt szerint:

Árpa

Durumbúza

Gliadin

Zab

Rozsliszt

Tönkölybúza

Búzakorpa

Búza


2021. febr. 10. 16:44
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Am ez glutén allergia vagy az teljesen más?
2021. febr. 10. 16:47
 2/12 anonim ***** válasza:
23%
Árpán, durumbúzán, gliadinon, zabon, rozsliszten, tönkölybúzán, búzakorpán és búzán kívül minden más mehet.
2021. febr. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Például rizs, kukorica, krumpli.
2021. febr. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%
igen, gluténérzékenység ^^
2021. febr. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
[link] - tessék, ez így egyszerűbb.
2021. febr. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kösz, srácok!
2021. febr. 10. 17:10
 7/12 anonim ***** válasza:
46%
Ez áteresztő bél szindróma, s az abból kifejlődött autoimmun betegség. Jól teszed, ha kerülöd az ún. gluténmentes gabonákat is, mert a fehérjemolekulájuk emlékezteti az immunrendszert a "káros" gabonákéra, és ugyanúgy immunválaszt fog okozni.
2021. febr. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nagyon sz.rul hanzik...
2021. febr. 10. 17:39
 9/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, ne higyj el minden marhaságot, áteresztő bél szindróma nem létezik :D


Vagy akkor lemaradtam ezekről az előadásokról a SOTE-n.

2021. febr. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Igencsak terebélyes arcra vall, kedves utolsó, kétségbe vonni valaminak a létezését pusztán azért, mert te még nem hallottál róla. Mintha a mindentudás dicsfényét akarnád magadra vetíteni, pedig mindent csak a hülyék tudnak. Nekünk, többieknek életünk végéig tanulnunk kell. Én tisztelem az orvosokat Az életüket tették fel a gyógyításra, a segítésre, de még a British Medical Journal szerint is min. 17 év kell ahhoz, hogy egy-egy új ismeret bekerüljön az orvosi protokollba. Hatványozott hátrányban vannak ez ügyben az orvostanhallgatók, hiszen az orvosi egyetemeket a gyógyszeripar tartja életben, s ekképpen komoly behatása van arra, hogy mi kerülhet a tananyagba, s mi nem. Neki pedig nem érdeke a betegség gyökerét célozni, sokkal kifizetődőbb a mostani tüneti kezelést fenntartani. Amiről én beszélek, 2015-ös tanulmány, és hazánkban eddig csak kevesek kezébe jutott el. Legfőképpen azoknak, akik maguk is érintettek a témában, ill. néhány orvosnak. Ilyen pl Dr. Guseo András ideggyógyász, pszichiáter, aki odáig megy, hogy minden autoimmun betegségnek az áteresztő bél szindróma az alapja, bármennyire is a genetikára fogták eddig az orvosok. Én magam +40 éve keresem a megoldást, 4 évtizedig néztem a dokik tanácstalanul széttárt karját. Pontosabban csak kettőig, mert 20 éve, amikor dacára az erős hátszelemnek, a reumatológus főorvos barátom országos konzílium után tolókocsit vizionált nekem, laza mozdulattal a kukába borítottam a gyógyszeres fiók teljes tartalmát, és a barátommal való kommunikációból ezután szigorúan kizártuk a szakmai kérdéseket. Azóta rengeteg mindent elkövettem magam ellen, kipróbáltam tizenhétféle étrendet/diétát (legjobban a zöldség alapú ketogén segített), míg tavaly ősszel rátaláltam az AIP (autoimmun protokoll csoportra, illetve annak vezetőjére, Kokavecz Katára. Ő is megjárta a hadak útját, mire végül fiatal anyukaként Hashimotót diagnosztizáltak nála. Ő volt sz, aki végül az Egyesült Államokig ment, míg rátalált a gyógymódra, és dr. Terry Welsh személyében (aki SM után kelt ki a tolószékből, a fő mentorára lelt.

Kis utánajárással minden szavamat igazolni tudod, ne beszéljünk tehát marhaságról, ha kérhetem. Marhaság az lenne, életünk végéig szednénk a gyógyszereket, majd azok mellékhatásaira az újabbakat. Ismétlem, tisztelem a dokikat. Elismerem az akadémikus orvoslás fontosságát, és nagyra tartom a tüneti kezelést is, hiszen nélküle igencsak megkeseredne az ember élete. De esetükben különösen igaz, hogy isten malmai lassan őrölnek.

2021. febr. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!