Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Étkezési zavarosok! Milyen...

Étkezési zavarosok! Milyen típusú zavarotok van?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, írjatok meg, miben szenvedtek (anorexia, bulimia, bulimarexia, stb), mióta, orvosi ellátás alatt álltok/álltatok-e, van-e, aki meggyógyult belőle, melyik fázisban tartotok (jó ez nekem, meg akarok gyógyulni, gyogyulofelben vagyok, stb), és mit tanacsolnatok egymásnak, nem a betegség fenntartásához, hanem leküzdéséhez! :) de mindenféle tapasztalatra kíváncsi vagyok! Rokonok, barátok tapasztalatai is érdekelnek kívülállóként.

2021. febr. 11. 18:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
15%
Én hallottam olyan horrorsztorikat, hogy valaki a pizzára ananászt rak.
2021. febr. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

A falusi rohamok kulcsszóról hirtelen vmi minecraf cucc jutott eszembe :D


Amúgy nekem anorexiából lett bulimiám és egy ideje szeretnék meggyógyulni de nagyon nagyon nehéz...

Járok pszihológushoz meg családterápiára, de elvileg hosszú még az út, mire helyrejön a kis családunk amiben nem csak én szenvedek, csak én a "leglátványosabban".

Azt hiszem szerencsés vagyok, hogy kapunk segítséget és még ha lassan is de haladok/ haladunk.

Ami nehéz, hogy a szüleim elváltak és é apukámmal élek aki kevéssé hisz a mentális betegségekben és gyakran úgy érzem, hogy szerinte csak nem akarom és azért hányok folyton

2021. febr. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
98%

1. anorexiával kezdődött, aztán ez átcsapott pár év után bulimiába

2. 8+ éve vagyok étkezési zavaros, hol ano., hol binge, hol bulimia

3. egy időben jártam pszichológushoz, de nagyon nem segített, mert a családban voltak olyan problémák, ami miatt kalakult nálam ez a betegség, és a többiek nem voltak hajlandók terápiára menni

5. kórházban sosem feküdtem emiatt, de most már aktuális lett volna (169/37)


Felépülési fázis ötödik napján járok.

Egy hete még masszívan zavaros voltam, de aztán múlt szombat délelőtt valami átkattant bennem. Mint aki valami (rém)álomból ébred, rádöbbentem, mit is művelek magammal, hogyan teszem tönkre magam lassan tíz éve és hogy nem akarom ezt csinálni többet.

Egyedül voltam itthon épp és ahogy visszagondoltam az elmúlt évekre szuper élmények helyett félelmekkel, idegeskedéssel, hányással, megannyi elszalasztott alkalommal lettem "gazdagabb".

Többé nem akarok úgy élni, hogy azt lesem, van-e wc valahol, és ha nincs akkor napokig koplalok, vagy rettegek minden falattól.


Elhízni nem fogok, anya-apa is vékony alkatú, viszont életem csak egy van és azt szeretném végre élvezni, amibe a finom ételek is beletartoznak.


Sok cikket olvasok a témában, volt ED-sek beszámolóit, blogjait, vlogokat nézek olyanoktól, akik már felépültek belőle. Elszánt vagyok, ahogyan képes voltam nem enni, úgy képes leszek magam mögött hagyni ezt az egészet.

2021. febr. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%

Tippek:


1. elkezdtem étkezési naplót vezetni - amiben leírom mit eszek, mikor és milyen érzéseket kelt bennem, miután megettem (beleértve a pszichés és fizikai vonatkozásokat is)


2. kezdtem egy füzetet, amibe fontos infókat gyűjtök:

- mi ami könnyen emészthető

- puffadás okairól, és mi segít rajta (ehhez ajánlom pl a "Follow the Intuition" nevű blogot és YT-csatornát, egy volt ED-s írja, tapasztalatokkal, tanácsokkal)

- fontosabb vitaminok, ásványi anyagok, amik segítenek a regenerálódásban


3. listát írok, mit "kaptam" az étkezési zavartól és mi mindent szalasztottam el miatta


4. este minden másnapra lefektetek egy reális szabályt (pl holnap két szelet olvasztott sajtot eszek ebédre, v. holnap megeszek fél szelet gluténmentes kenyeret is a reggelihez, v. eszek egy kivit és egy mandarint, ilyesmik), amit BETARTOK!!! Ez fontos, mert így folyamatosan haladok előre a felépülésben.


Nekem mindig a kenyér/pékáru/tészta a mumus, és a mai kenyerem után tényleg nem éreztem magam a legjobban, viszont miután leírtam az étkezési naplóba és megittam a teámat is, rá kellett jönnöm, hogy nem történt semmi tragikus.

2021. febr. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%

Ja #2 vagyok, ha van esetleg gyógyult bulimiás, aki látja ezt a kérdést, vagy olyan aki nagyon szeretne meggyógyulni és beszélgetni az kérem írjon <3

Anorexiával küzdővel is szivesen beszélgetek, de elősorban sorstársat keresek mert nagyon egyedül értem magam ebben az egészben :(. Egy 16 éves lány aki igazán élni szeretne...


Kérdező neked is van problémád az evéssel? Ha igen milyen jellegű?

2021. febr. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
40%

Szia!

Anorexia

1 éve

Nem kapok orvosi ellátást, mivel nem szeretnék gyógyulni.

2021. febr. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
94%

Anorexia lassan 4 éve😅

2 éve voltam vele bent, akkor úgy tűnt minden oké utána karantén alatt visszaestem, most megint 37 kiló vagyok 170cm-hez :c


Ami segíthet// anno segített nekem:


🖤Mealplan egy hétre/pár napra (reális tervekkel, pl.ha egy fél éve nem eszel csak puffasztottrizset meg paradicsomot, akkor ne 3 Big Mac menüt vagy egy felnőtt férfit is megszégyenítő adag rántotthúst tervezz magadnak... Az ED hosszú idő volt. Kb ugyanennyi újratanulni normálisan enni, ne siettesd!)


🖤Beszélgetés családdal, barátokkal

Ez amúgy kb olyan mint egy "Közbelépés".Elmondhatják neked h hogyan változtál, ez hogy érintette őket stb...

Mert én kb semmit nem érzékeltem belőle anno. Kicsit kevesebbet jártam el és ingerlékenyebb voltam. Legalábbis én így gondoltam két kétségbeesett kalóriaszámolgatás közben. Külső szemlélőknek mint kiderült, sokkal durvább volt


🖤 TikTok és Tumblr off (ez asszem magáért beszél... Túl sok volt a trigger különösen a Tumblr esetében)


🖤Follow the Intuition-t már írták de szerintem is nagyon hasznos (erre cseréltem a Supersize VS superskinny részeket XD)


Szóval ezekkel plusz nagyon sok akaraterővel ki lehet belőle jönni (nekem asszem ez hiányzott)


#2es kitartást 🤞 Nekem anyukám volt úgy az anorexiával h az nem egy mentális betegség csak egy ilyen gimi végére elmúló hóbort XD

2021. febr. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
#7-es: mennyit eszel egy nap?
2021. febr. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
93%

#8-as: napi 200-230 kcal az átlag, ha nagyon sokat eszek akkor 290...ennél nem nagyon tudok többet. Szeretnék többet enni de rosszul vagyok tőle :/

[Moral of the story: ne kezdjétek el ezt a szart mert utána akkor se fogtok tudni enni ha akartok😣]

2021. febr. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
88%
#9-es: általában miket szoktál enni?
2021. febr. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!