Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az egészséges táplálkozás,...

Az egészséges táplálkozás, diéta valójában pénzcsináló üzletág?

Figyelt kérdés
Kezdek átlátni ezeken. Ha egészségesnek címkézet ételt eszik valaki és azt mondja, hogy sokkal jobban érzi magát, mint előtte valójában a placebóhatást érzi. Próbáljátok ki azt, hogy egy egészségtelennek címkézett ételt esztek úgy, hogy elképzelitek azt, hogy egészséges. Ugyanaz lesz a hatása.
2021. febr. 18. 17:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ebben kételkedett valaha is bárki ?
2021. febr. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igazából csak unom, hogy össze vissza propagálják az egészséges táplálkozást, alig látnak át rajta. Én is sokáig hittem ennek, de csak kínoztam magam vele, rájöttem, hogy kamu az egész.
2021. febr. 18. 18:04
 3/11 anonim ***** válasza:
33%
Ez hülyeség. Egyet csak a pekarudat, én maradok a jól bevált csirkerizs+zöldség triónál, és társainal.
2021. febr. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az a rossz hírem van, hogy az egészségtelen táplálkozás hatásait nem ma, vagy holnap fogod érezni magadon, hanem évek múlva. Csak tudod az emberek előszeretettel fogják a genetikára az elhízást, hormonproblémákat, magas vérnyomást, diabéteszt, szív-és érrendszeri és egyéb betegségeket.


Holott ezeket jó eséllyel ki lehet védeni, ha egészségesen táplálkozol, és mellette sportos, aktív életet élsz.


Például elhitetheted magaddal, hogy a zsírban tocsogó vagy a pálmaolajat tartalmazó ételek egészségesek, de amikor majd később szembesülsz vele, hogy a koleszterinszinted az egekben van, na akkor majd talán elgondolkodsz rajta, hogy mégsem csak kamu az egészséges táplálkozás.

2021. febr. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem biztosan. Bár nem tagadom hogy egy zöldség egészségesebb mint egy kanál kristálycukor, ez tény, de a köré épült kultúra, csak egy biznisz. Szimplán főzöl egy jót, ugyanolyan egészséges, nem kell megvenni a méregdrága pálmaolajat meg bulgurt, szójatejet, kuszkuszt hozzá hogy egészséges legyél. Általában akik ezekre az ökobiovegán dolgokra vevőek azok akik jó dolgukban nem tudnak mit kitalálni, és elkezdik a természetet isteníteni, visszavágyódni a természetes dolgokhoz, mert kiüresedett az életük. Persze valójában ők is ugyanolyan pénzéhes kapitalisták, csak leöntik ezzel az ökobiovegán alternatív természetes maszlaggal, amitől ő többnek érzi magát. Egy lelki fröccs az egész számukra, mármint a fogyasztóknak, akik eladják meg szimplán meglátták hogy nagy az igény erre. Ez a hozadéka a posztmodern vadkapitalista gazdaságnak és eszmerendszereknek.
2021. febr. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%
Véleményem szerint az, hogy nem vagy elhízott, hogy nincsenek szív-és érrendszeri problémáid vagy kettes típusú diabéteszed több, mint placebo hatás. Az nyilván világos, hogy vannak bizonyos divatos jelzők, amelyeket az ételre rácímkézve máris eladható vmivel drágábban (pl nem értem ,hogy a narancslén miért van, hogy vegán, nem tudtam ,hogy van tehénből kinyert változat is), illetve nyilván sok embernek egyáltalán nem világos, hogy mitől lesz valami egészséges, a falra tudok mászni, mikor gluténmentes kaját látok olyan kezében, aki nem glutén érzékeny, mert azt hiszi, hogy az valami hízlaló izé, de ezektől az instant zabkásáktól is a hányinger kerülget. De azért abban kételkedni, hogy a sok friss gyümölcs és zöldség, az olajos magvak, a halak, a változatos teljes kiőrlésű gabonafélék jobbat tesznek a szervezetednek, mint a mekis kaja, hát nem tudom... tőlem gondolhat mindenki, amit akar, egy szép napon talán nálunk is egy felelősségalapú tb ellátás lesz, ahol majd nem tudja a 150 kilós anyóka a genetikára fogni cukorbetegségét, és ahol kifizettetik a szívrohamod után kapott orvosi ellátást, ha szemlátomást az életmód is közrejátszott annak kialakulásában (ez sajnos könnyen kideríthető). Vannak országok, ahol ez a bevett egészségügyi ellátás, és valahogy mégis működik.
2021. febr. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#4 Nekem meg ez a rossz hírem, hogy sajnos genetikán múlik a legnagyobb részt, csak azért nem fogadják el, mert képtelenek a valósággal szembe nézni, hogy sajnos egy fit egészséges huszonéves ember is lehet rákbeteg. Könnyű arra fogni, hogy azért lett beteg, mert nem figyelt oda mit evet, nem mozgott eleget. Rajtam van egy kis túlsúly, mert elég könnyen hízok, de bármennyiszer voltam orvosnál, soha semmilyen panasz nem volt. Szerencsére én abban a tekintetben egészséges vagyok, hogy úgy születtem. Nem azzal van a baj, hogy valaki nem figyel oda mit eszik, hanem azzal, hogy valaki egésznap megállás nélkül eszik, na az jelenthet veszélyt. De ne mondja már meg nekem senki azt, hogyha nem számolom naponta a fehérje, szénhidrát, zsír bevitelemet, akkor majd emiatt megbetegszem. Ezt a propagandát a pénzcsináló, betegségekért az egyént hibáztató szarházi diétás iparág csinálja. Nekik kéne elszégyelniük magukat, mert abból élnek, hogy ki mondják azt, hogy azért vagy beteg, mert nem ettél egészségesen, nem számítottad ki a napi fehérje, szénhidrát beviteledet, a mi szarunkat kellett volna megvenned, mert mi életeket mentünk. Ez számomra bűn.
2021. febr. 18. 18:24
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy újabb túlsúlyos aki nem tud lefogyni mert fogalma sincs mit jelent valójában az egészséges táplálkozás és ugyan már neki amúgy sincs semmi baja, majd később mikor mar lesz akkor rafogja a pajzsmirigyre és hormonokra, meg ugyan csak 1-2 gyógyszer kell stb, genetika blabla....ahelyett h kibúvót keresel változtass életmódot és olvass utána úgy igazán h az mit is jelent a zacskós zabkasan és vegan joghurtot kívül....

És igen van az a 0,5% aki sport és normális ételek nélkül is 100 évig el egészségesen de ne alapozz arra h te ebbe tartozol...

Az orvosok se azért koptatják a szájukat mert nem tetszenek nekik az elhízott emberek elhiheted...

2021. febr. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A rövidlátás nagyrészt a genetikán múlik. Tehát a szemüveg felesleges?
2021. febr. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet azzal a kijelentéssel, hogy az egészséges táplálkozás a placebohatás miatt okoz javulást az egészségben. Ha összességében egészségtelenül táplálkozol, gondolhatsz magadban bármit, hosszú távon nem fog jót tenni az egészségednek. Sokan pont így teszik tönkre az egészségüket, azt hiszik, "büntetlenül" ehetnek, ihatnak bármit életük végéig, nekik nem árt. Aztán egyszer csak jönnek az ilyen-olyan betegségek és az elhízás, ők pedig csodálkoznak. Hiszen XY is egészségtelenül táplálkozik, és neki semmi baja (még).

És hogy ez üzlet? Igen, végül is az, mert az egészséges ételek, vitaminok pénzbe kerülnek, ahogy az egészségtelen élelmiszerek, gyógyszerek gyártása is üzlet. Kinek mire van igénye.

Megint más téma az, hogy ki mit gondol egészséges ételnek, vannak ezen a téren elég nagy különbségek, egymásnak ellentmondó hírek, kutatások. Emellett számít az életmód is, és az is, hogy mennyit eszik valaki (túl sokat? túl keveset?). Egészséges táplálkozás mellett is lehet valaki beteg, ha nem megfelelő az életmódja, illetve bizonyos környezeti hatások (pl. levegőszennyezés, sugárzás) is közrejátszhatnak. Tehát nem elég pusztán arra odafigyelni, hogy mit raksz a tányérodra.

2021. febr. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!