Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 1-es típusú cukorbeteg vagyok,...

1-es típusú cukorbeteg vagyok, miket és mennyit ehetek/ihatok?

Figyelt kérdés
Egy hete derült ki hogy cukorbeteg vagyok, és nem igazán vagyok tisztában a dolgokkal. Ez a diéta dolog azt jelenti hogy nem is ehetek már sokat vagy itt csak a szénhidrát számít? Például ehetek egy maroknyi sült krumplit sok hússal vagy abból is kevesebb kell? A cukraim 10-18 között vannak. A másik kérdésem az ital, természetesen majd csak akkor ha már kevesebb lesz a cukrom, milyen alkoholt fogyaszthatok és mennyit és hogyan? Inkább vörös bort ittam eddig, tudom hogy cukormentes colával ihatok, de hány pohárral és az inzulint előtte hogy kell beadnom? Meg úgy tudom hogy közben ennem kell, akkor is miket kell majd?

2021. febr. 26. 11:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha kiderült, akkor nyilván jársz szakrendelésre, és dietetikushoz is.

Szerintem jobb lenne olyan szakembertől tanácsot kérni, aki pontosan ismeri nem csak az egyszeri értékeidet, hanem minden vonatkozó egyéb egészségügyi adatodat.

Nagyon veszélyes ilyen betegséggel a neten random emberektől tanácsot elfogadni....

2021. febr. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%
Az komoly, hogy itt kérdezed az orvosod helyett, gratulálok a sok eszedhez.
2021. febr. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A google legelső találata - szerintem neked is sikerült volna!


[link]


[link]

2021. febr. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

(#1 vagyok)


ITGuy: a hajam szála is égnek áll.... De most komolyan.....

Vagy valamit kitalált, hogy figyelem középppontjába kerüljön, vagy ha nem, akkor meg totál gáz...

2021. febr. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Bakker, te tényleg itt akarod megtudni, hogy hogyan kell beadni az inzulint?????????


Ne próbáld azt előadni, hogy az orvos csak felírta, és semmiféle tanácsot nem adott!

2021. febr. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az derék, ha IDDM vagy és itt kérsz tanácsot.
2021. febr. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Kerdezo, itt most nem arrol van szo, hogy valami random dietaba akarsz belekezdeni, hanem szo szerint az eleted a tet! Ha az orvos nem segitokesz, ha dietetikushoz csak fel ev mulva jutsz el, akkor menj el maganba! Ez nem jatek!
2021. febr. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy korábbi kérdésében azt írja, hogy programtervező informatikusnak tanul.... Na most tényleg.... És nem tud a neten egy google keresést elindítani, ahol esetleg orvosi oldalról hiteles információt szerezhet...????


Kamu szerintem....

2021. febr. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!