Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit érdemes mondani másoknak,...

Mit érdemes mondani másoknak, ha spórolós, puritán evési szokások mellett sincs szép súly, sőt?

Figyelt kérdés

2021. márc. 1. 20:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Olcsó kaják leginkább az egészségtelen kaják.

Nem a pénz mennyisége a lényeg, hanem a bevitt kalória, a rostok, zsírok, szénhidrátok.

2021. márc. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, mit takar a spórolós, puritán étkezés.

Az magában nem fog fogyasztani, ha közben meg sok kalóriát visz be a szervezetébe, nincsenek meg a kellő tápanyagok, tele van, amit eszik, cukrokkal. Meg mondjuk nem ártana mozogni sem mellé.


Illetve kivizsgálásra nem árt elküldeni, mert lehet, hogy van olyan betegsége, amihez spéci étrend kell.

2021. márc. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Pl.: hát én azt hiszem, már életem végéig dagi maradok.
2021. márc. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Mennyiségében és luxusságában puritán (gyorsétel pl.), nem pénzben


#2 Jó és ha megvan a betegség, melyek azok amikre lehet fogni ÉS azoktól van ez?

2021. márc. 1. 21:21
 5/16 anonim ***** válasza:
Gyors kajákban a zsír és a só szokott túl sok lenni. Azzal nehéz fogyni.
2021. márc. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pl. PCOS-em van, pár éve végre diagnosztizáltak. Persze erre sem kellene fogni, miután a diagnózist az ember megkapja, de akkor azért kap egy támpontot az orvostól, hogy mégis mire figyeljen oda étkezésnél meg kap gyógyszert, ami segít. Így pl. leadtam 40 kilót kb. 3,5 év alatt (úgy, hogy közben volt egy depressziós időszakom, amikor szedtem is vissza). Tehát nem úgy voltam vele, hogy most már rá tudom fogni, hanem úgy, hogy végre tudom, hogy mit kellene tennem (esetemben a finomított cukrot és a teljes kiőrlésű lisztet érdemes elhagynom... ritkán azért becsúszik pár cukros meg finomlisztes dolog).


A gyorsétel meg pont nem jó a fogyókúrára, iszonyat kalóriamennyiségek és zsír van bennük. Akkor nem csoda, hogy hízik a jóember.

2021. márc. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Úgy értem hogy a gyorsétel az ami nincs ebben az egyszerűsített étrendben
2021. márc. 1. 21:27
 8/16 A kérdező kommentje:
#6 Az számomra is természetes, hogy amint megvan a dolog, indulunk a gyógyulás és normális súly felé! Akkor bajos ez, ha még nem tudsz róla. Vagy már tudsz de még csak most indult be, vagy nem akar beindulni sehogy <-- erre az esetre értettem az indoklást!
2021. márc. 1. 21:30
 9/16 anonim ***** válasza:
Ja, oké, tényleg félreértettem a gyorskaját. De attól, hogy vmi nem gyorskaja, otthon készített, akkor is lehet kalóriabomba és egészségtelen. Pl. krumplistészta, tele szénhidráttal, zsírral. Kaloriabazis.hu-n kellene körbenézni.
2021. márc. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Lehet, de egy egészséges anyagcserének nem kéne ezeket elbírnia legalább időnként? Vagy tényleg ki kéne menni legelni ebéd gyanánt?
2021. márc. 1. 21:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!