Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha én több fehérjét fogyasztok...

Ha én több fehérjét fogyasztok egy nap, de nem dolgozom vagy edzem az izmaimat, akkor a fogyasztott fehérje egyszerűen kárba megy vagy lerakódik zsírként?

Figyelt kérdés
Szerintem a második a logikus, de hallottam olyat, aki azt mondta, hogy felesleges a napi szükséges fehérjét meghaladni, mert csak kárba megy. Vagy csak azért mondta, mert a fehérjék tipikusan drágábbak és nehezebb előállítani, mint mondjuk szénhidrátot? Gondolok itt arra pl. hogy egy haszonállat mennyivel több gabonát vagy füvet kell egyen ahhoz, hogy több húsa legyen, hízzon vagy tejet adjon.
2021. márc. 3. 22:26
 1/2 anonim ***** válasza:
A felesleg kiürül, illetve főként lerakódik.
2021. márc. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Végső esetben a fehérjét is tudja energiaként hasznosítani a szervezet. De ez szükségtelenül megterheli a vesét. Hogy zsírrá át tudjuk-e alakítani a fehérjét, azt nem tudom, de a szénhidrátot biztosan át tudjuk. De végülis neked mindegy, hogy a fehérjéből lesz a zsír, vagy abból a szénhidrátból, amit azért nem használtál föl, mert helyette a fölös fehérjét égetted el. (Bizonyos fehérjéket mondjuk cukorrá tudunk alakítani.)
2021. márc. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!