Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen multivitamint szedjek?

Milyen multivitamint szedjek?

Figyelt kérdés

Nagyon sok multivitamin létezik a piacon, ezekből melyik lenne a legideálisabb számomra?

Fekélyes vastagbél gyulladásom van, így a felszívodássokal is lehetnek gondok. Szerencsére nem olyan súlyos, egy évben 1x szokott elöjönni. Nem táplálkozok valami egészségesen, és hát ezért szeretnék valami vitamint szedni. 28/F



2021. márc. 5. 13:07
 1/8 anonim válasza:
10%

Nem szívesen oktatlak, mert az általánosban kellett volna odafigyelned.

Ehelyett idejöttél, együgyűen.

A multivitamint azoknak a nyuggereknek találták ki, akik alapvetően hülyék maradtak, és bármit megvesznek.

Te próbálj meg egészségesen étkezni.

Egyél sok zöldséget, gyümölcsöt.

Hja, és nézz keveseb reklámot.

2021. márc. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Keves tudomanyos bizonyitek van arra, hogy a minimalis ajanlott bevitel felett a vitaminok hasznosak. Barmilyen multivitamin jo, de ha egeszsegesen eszel, ahogy #1 irja, nem szukseges.
2021. márc. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

Táplálkozz egészségesen. Minden nap ülj napsütésben, hogy meglegyen a D-vitamin adagod. Rendszeresen fogyassz friss gyümölcsöket és zöldségeket, amiket lehetőleg nem éretlen állapotban importálnak külföldről. Legjobb, ha magadnak termeszted, nem permetezed vegyszerekkel. Táplálkozz olyan változatosan, mint régen az eleink: csalán, kapor, sóska, csipkebogyó, méz, dió, alma, ribizli, káposzta, stb...

(Napi 2 banán + 1 főttrépa + 3 salátalevél + 1 bifidusz-eszenzies joghurt nem számít változatos és egészséges táplálkozásnak.)


Ha ezekre mégsincs módod, csak akkor érdemes körülnézni a multivitaminok között.

(vagy, ha nyugger vagy, ahogy #1 is írta :) )


A multivitaminokra úgy kell gondolni, mint a svájci bicskára. Nagyon hasznos tud lenni, hogy épp legyen valami nálad, ha kellene. Ha viszont valami komoly dolgot szeretnél csinálni, akkor jobb megkeresni a megfelelő célszerszámokat.

Az ilyen TV-ben reklámozott multivitaminok általában a szinten tartásra elegendők (úgy-ahogy). Ha valami komolyabb hatást szeretnél elérni, akkor magadnak kell utánajárni mindennek és az igényedre szabva összeválogatni a vitaminjaidat.


Talán kezdheted itt:

[link]

2021. márc. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak szólok, hogy én ugyanebből kigyógyultam gyógyszerek nélkül. Viszont az étkezésemet brutál át kellett hozzá alakítani, kezdve a tejtermékek és könnyen felszívódó szénhidrátok teljes körű kiiktatásával, a tartósított vagy feldolgozott élelmiszerek mellőzésével, jó minőségű alapanyagokat vásárolva, otthon elkészítve stb. És nagy dózisú probiotikum évek óta (minimum 20-40 milliárd CFU/adag). Emellé még emelt dózisú D-vitamin, amiből gyulladásokkal a szervezetedben megnövekedett igénnyel számolhatsz. Én alaphangon (nyáron is) 4000 NE-t tolok, és persze K2-vitamin, hogy ne okozzon érelmeszesedést a sok felvett kalcium. És sajnos tényleg az van, amit #3 ír, hogy ha valami értelmes vitaminpótlást szeretnél, akkor egyesével kell utánanézned a dolgoknak és azt fogod találni, hogy az egyikhez kell a másik, de nem mindegy hogy milyen formában, mert egyik kiadás felszívódik, másik kiadás nem.

Viszont a táplálkozásban meg sajnos nem lehet 100%-ra megbízni a legnagyobb körültekintés mellett sem, mert a nagyüzemi mezőgazdaságban folyamatosan merül ki a talaj, tehát eleve egyre kevesebb dolgot tudnak felvenni belőle a növények, meg ilyen "apróságok", de ha a kiindulási helyzet az, hogy nem táplálkozol "valami egészségesen", annál csak jobb lehet az, ha elkezdesz rá odafigyelni.

2021. márc. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]

Nagyon ajánlom.. Olvass el mindent róla, van weboldaluk is!

2021. márc. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én személyes tapasztalataim alapján a vitaminok igenis jó hatással vannak a szervezetre. Most október óta szedem a vitaminokat és még csak meg sem fáztam. Ezelőtt márciusig legalább 10x voltam beteg.
2021. márc. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is nagyon sokszor beteg voltam az elmúlt években, illetve állandóan volt valami olyan tünetem, hogy torokfájás, köhögés, orrfújás stb. Viszont azt, hogy egy éve egyáltalán nem voltam beteg, szerintem annak köszönhetem, hogy maszkban mászkálok, kevesebbet tömegközlekedek, kevesebbet megyek boltba, otthonról dolgozom, kisebb a stressz is. Illetve sokan ugyanezt csinálják. Tehát kevésbé terjednek a vírusok és kevesebbszer teszem ki magamat is annak, hogy elkaphassak valamit.
2021. márc. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7 én most kezdtem el vitaminozni, de édesanyám már évek óta elkezdi minden ősszel és nála is ugyanez a hatás volt, mint nálam most, és akkor még nem volt ez a helyzet.
2021. márc. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!