Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az jó, ha egy gyere hajdinát,...

Az jó, ha egy gyere hajdinát, és kölest eszik?

Figyelt kérdés
Mármint biztos egészséges, de nekem fura. Van egy ismerős család, ahol a 10 éves kisfiú elhízott. A szülők és az egész család emiatt áttért a hajdinára és a kölesre köretnek. Azért hogy ugyanazt egyék mint a gyerek, hogy lássa mindenkinek azt kell ennie amit neki. A gyerek járt úszásra is mert beiratták, hogy azzal is fogyjon. A koronavirus miatt viszont nincsenek nyitva az uszodák sem. A gyerek elől eldugnak minden "hizlalót" nehogy észre vegye és megegye. Sokan mondták már nekik hogy ez a köles/hajdina etetés nem biztos hogy hosszú távon jó lesz. A dolog úgy áll, hogy az egész család már kizarólag ezt a kettőt eszi köretnek. A kisfiú gyakran éhes, semmit nem mozog. Nem értem hogy reform ételek erőltetése helyett miért nem mozog inkább az egész család? Elmehetnek futni, bicajozni. De leragadtak a köles/hajdina dolognál. Ismertek ti is olyan gyerekeket akik reform ételeket esznek?
2021. márc. 6. 13:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
a köles és a hajdina is ugyanúgy étel mint a krumpli meg a rizs. mondjuk én nem korlátoznám csak kettőfélére, lehet enni barnarizst is meg főtt krumplit is köretnek, sőt a bulgur, kuszkusz is létezik. az mindenképpen becsülendő hogy az egész család hajlandó segíteni a gyereknek. az is jó hogy nem hagyják hogy édességet egyen egész nap. de ha gyakran éhes akkor sajnos nemjól állítják össze a napi étrendet. dietetikushoz kéne menniük.
2021. márc. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Bulgurt kihagytam. Az a másiik sláger náluk. Nekem fura ez a segitsünk együtt fogyni a gyereknek. Ha csak ő túlsúlyos, akik nem azok a csaladjában, sőt soványak is vannak, azok miért egyenek ilyeneket? Az anyja endokrinológián dolgozik, de egyszer sem vizsgálttatta ki a gyerekét. Szóval fura és sajnálom is a kisfiút.
2021. márc. 6. 13:34
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
egy 10 éves gyerek nem tudja még felmérni hogy mi a baja és miért kell fogynia. ha körülötte mindenki zabálna mint az állat, neki meg diétáznia kéne, azt igazságtalanságnak érezné.
2021. márc. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
3-as én ezzel nem értek egyet. Abban a családban vannak soványak is. Ők miért egyék azt amit a gyerek? Ők meg hízni nem tudnak.
2021. márc. 6. 14:07
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
miért kéne feltétlenül a soványnak hízni? nem lehet hogy ők azért soványak mert ők nem ettek annyi kalóriát mint a gyerek? a gyerek fogyasztása pl 2500ról lement pl 1500 kalória/napra, a soványak meg eddig is annyit ettek, most is annyit fognak. attól hogy nem sültkrumpli formájában megy be a kalória hanem köles vagy bulgurként, attól még bemegy.
2021. márc. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk mert sovány a sovány? Ez is gondokat okoz.
2021. márc. 6. 14:47
 7/10 anonim ***** válasza:
neked mi a sovány? kórosan sovány?
2021. márc. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen. Abban a családban vannak kórosan soványok is. A kisfiú meg a szülök szerint túlsúlyos...
2021. márc. 6. 20:59
 9/10 anonim ***** válasza:
fura család lehet. de aki étkezési zavar miatt sovány, az se a mekis krumplit se a hajdinát nem fogja megenni, úgyhogy ilyen szempontból nekik édesmindegy, mi van a tányéron.
2021. márc. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ettől nem fog fogyni... szénhidrátforrásnak mindkettő jó, de ha kalóriatöbbletben van, akkor ugyanúgy hízni fog
2021. jún. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!