Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Leszokni a koffeinről/Energiai...

Leszokni a koffeinről/Energiaitalról ?

Figyelt kérdés
Hello! Naponta 3 energiaitalt iszok, egyet reggel kettőt munkában. azt vettem észre függő lettem és ha reggel nem kapom meg az adagom nagyon fáradt,ideges leszek. Na most a kérdés az. ha úgy döntök elég volt és leszokok akkor mennyi ideig várható ez a fáradt állapot,esetleg csökkentsem az adagot és fokozatosan vagy jobb egyből elhagyni mint például a cigarettát ?

2021. márc. 8. 09:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ebben az esetben jobb a fokozatosság.
2021. márc. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálam 3 napig tartott, amikor abbahagytam a kávézást. Nehéz volt, de onnan már fölfelé vezetett az út. Egyéntől függ amúgy, szerintem. Mindenesetre próbáld kiváltani valamivel, nekem a zöldtea segített
2021. márc. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem sokára szabadságra megyek,Úgy gondolom lesz elég időm. megpróbálom egyből elhagyni.
2021. márc. 8. 10:30
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem sikerült, kegyetlenül rosszul voltam. Fájt a fejem, hánytam, remegtem. Pedig én “csak” egy teát és egy kávét iszok egy nap.
2021. márc. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is anno kb. ennyit ittam, de egyszer amikor rosszul lettem mondtam, hogy többet nem! Nem volt fokozatosság, egyből leszoktam. Viszont utána, kb 2 hónapig annyit aludtam, hogy az hihetetlen.
2021. márc. 9. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Élvezeti cikkről leszokni csak drasztikus megvonással lehet.
2021. márc. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

Pont a napokban tudatosult bennem, hogy rengeteg kávét iszok. Nem túlzás ha azt mondom napi 6-8 kávé lecsúszik. (csészével iszom, frissen őrölt, tejjel+ 2 édesítővel)

PM alulműködő vagyok, így ezzel próbálom kompenzálni az állandó fáradtságom amit a PM okoz. Szeretnék leszokni, így csökkenteni fogom az adagot napról napra. 2 hetet adok magamnak, és szeretném ha a végére eljutnék odáig, hogy 1-2 kávét iszok csak naponta, onnan pedig teára fogok váltani.

Iszonyat amúgy hogy hozzá lehet szokni. :(

2021. márc. 11. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Bocsánat, utolsó vagyok:

Egyszer még fiatalabb koromban leszoktam a kavéról (akkor más okból, és csak napi 3-at ittam) kB 1.5 hétig voltak tüneteim (idegesség, az első 3 napban iszonyat fejfájás, aztán javult de kB 1.5 hét múlva múlt teljesen) de azt kell mondjam nem voltam zombi üzemmódban. Úgy keltem 'leszokás' után reggelente, mint még soha. 10 perc alatt bárhova el tudtam indulni

2021. márc. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szabadságon vagyok,elhagytam. Tünetnek én is a fej fájást érzem,fáradt vagyok. De úgy intéztem a napom hogy sok dolgom ne legyen a házkörül
2021. márc. 11. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!