Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fogynom, vagy inkább híznom kéne?

Fogynom, vagy inkább híznom kéne?

Figyelt kérdés

Szeretnék jobban formásodni, izmosabb feneket, hasat, combot.

Olyan átlagos testem van de kevesebb izommal.

156 cm-er vagyok, körülbelül 48 kiló, ha izmosodni("karcsúsodni") szeretnék, akkor inkább híznom kéne a magasságom miatt, vagy fogynom? Van tapasztalt közöttetek? Először híznom kéne, és izommá, vagy inkább a meglévőt izommá dolgozni?

16/L



2021. márc. 11. 18:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A zsírt nem tudod izommá alakítani. Ha izmosodni akarsz, edzened kell, nem fogynod vagy híznod. Ezek teljesek különböző dolgok.
2021. márc. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Értem, neki álltam edzeni ismét, futni hetente 5-6x mellette akarom még kardiózni, hogy a narancsbőr eltűnjön, meg izmosodni. 😌


Viszont inni, nagyok keveset iszok.

2021. márc. 11. 18:43
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Ne fuss, ha izmosodni akarsz, hanem súlyzós edzést csinálj. Amúgy teljesen ideális így a súlyod, de ha izmosodni fogsz, akkor pár kg-val nehezebb leszel. Az izom kisebb térfogata nagyobb tömegű, mint a zsíré.
2021. márc. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szia! Nem gondolnám hogy látatlanban, kizárólag a magasságod és súlyod alapján meg tudnánk mondani hogy híznod vagy fogynod kéne, ez ennél összettebb. Ha formásabb, izmosabb szeretnél lenni nem ajánlott heti 5-6x futni, azaz kardiózni. A fogyásban segíthet, de attól sokkal formásabb nem leszel. Saját testsúlyos vagy kis súlyos edzéseket ajánlanék kezdésnek, tele van a youtube ilyenekkel, pl. MadFit, Pamela Reif stb. Vannak külön felső-, alsó- és egésztestes edzéseik is, heti 2-3 edzés bőven elég ezekből, mellé mehet 2x a futás. Emellett az étkezésre is fontos lenne odafigyelni, kicsivel több fehérjét kellene enni(sovány húsok, mehet néha zsírosabb is, tojás, sajt, túró), minőségi szénhidrátokat(teljes őrlésű, rozsos, zabos, tönkölyös pékáruk, köretnek rizs, krumpli, bulgur, kuszkusz, durumtészta), sok zöldség és gyümölcs, és jó zsírforrások(kókusz- és olívaolaj, magvak). Ez nem azt jelenti, hogy csak ezeket kell enned, nem szabad átesni a ló túloldalára sem, de igyekezz ezekből többet fogyasztani. Reggelire mehet akár zabkása, müzli gyümivel, magvakkal, rántotta teljes őrlésű/rozsos kenyérrel, zöldséggel, a lényeg hogy egyél változatosan. A folyadékbevitel is fontos, főként ha sokat sportolsz, napi 2-3 litert meg kellene inni. Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan.
2021. márc. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm mind válaszoló 3-nak és 4-nek a segítséget, tényleg nagyon szépen köszönöm!!🥺

Sokat segített!


4 válaszoló:

Ez ügyben, keresni foglak, mert még van egy pár kérdésem így a súlyzós gyakorlatok esetén! De köszönöm!

2021. márc. 11. 19:38
 6/13 anonim ***** válasza:
#3 én futok is és súlyzós edzést is csinálok, kockás hasat szeretnék, ilyenkor mivan?😬
2021. márc. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#6 Általában rendesen étkezel is? Bár igazából, jót kérdeztél. 😅


Egyébként azért is futok, hogy legyen ugye combizomzatom, na meg állóképességem, mert sokszor lefulladok még ha rendesen veszem a levegőt is.

2021. márc. 11. 19:59
 8/13 anonim ***** válasza:
Igen sok fehérjét eszem, 1300-1700kcal körül eszem egy nap, de azt is rendes kajakbol
2021. márc. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hm, az a baj sajnos nem vagyok személyi edző, bár néha szívesen az lennék mert akkor tisztába lennék mindennel, de így láthatatlanban, na meg kevés tapasztalattal nem tudok sokat ajánlani. Viszont ilyen port, fehérjét nem ajánlok, sokkal gyorsabban elsorvad az izmos miután mondjuk edzéssel létrehoztál, egy olyan alakot amit akartál, meg igazából nincs rendes erő benne. Nekem eszem ágában sincs ilyet inni. Bár attól gyorsabban növeled az izomzatod, de nem minden esetben leszel erősebb egy olyan embernél, aki por nélkül, évek alatt felépítette valódi izmát. (nyílván, ez a SAJÁT véleményem, meg kinek hogyan jó, meg milyen gyorsan szeretne elérni a célját.)
2021. márc. 11. 20:28
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem írtam hogy a sok fehérjét fehérjeporból viszem be, általában akkor iszom, ha nem eszem sok fehérjét aznap. A "sok fehérjét eszem"-et arra értettem, hogy sok túrót, joghurtot, csirkehúst, tojást..(stb) eszem:)
2021. márc. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!