Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexia gyógyulás: Hogyan...

Griffincube kérdése:

Anorexia gyógyulás: Hogyan kezdjem el, miket egyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Anorexiás vagyok, és eljutottam arra a pontra hogy elegem van, szeretném visszakapni az életem.

Neki is futottam a gyógyulásnak, de nagyon sokszor visszaestem, és borzalmas fájdalmaim vannak, de a legnagyobb problémáim:

A puffadás és székrekedés.

Elnézést a részletekért, de 7-8 naponta tudok csak elmenni nagy wc-re, a puffadás pedig annyira kellemetlen és fájdalmas, hogy pánikrohamaim lesznek.


Nyilván még mimdig nem eszem olyat,és amennyit kéne,de így is borzasztó bűntudatom van, és teljesen elvesztettem a realitás érzékem étkezés terén.


Most megeszem 4-500 kalóriát 1 nap, az kezdésnek megfelelő?

(Sajnos még így is a dupláját eszem annak mint amit előtte, a gyomrom irtózatosan fáj ettől a mennyiségtől is.)


Miből és mennyit ehetek?

Mondanátok esetleg olyan dolgokat amik segíthetnék az emésztésem visszaállását?

Konkrét ételek amik beváltak?

Kinek mennyi idő volt a felépülés?


Ui.: nem vagyok egy durva eset, 171 cm és 42 kg.

Így hány kcal kellene a gyógyuláshoz?



2021. márc. 12. 12:40
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
A minimum 1200 kalória egy nap, 4-500 egyáltalán nem elég.
2021. márc. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
Hivatalosan minimum 2000 kcal-t klne enni. De szerintem kezdésnek 1000 is elég, ha eddig tényleg nagyon keveset ettél. Joghurt, müzli, zabkása, ezek ,,csúsznak", mivel ugye nem szilárd, ezek nekem bejöttek. Aztán leves, főzelék. Ha valami hasznos tápanyagot szeretnél, husi, tojás. Mehet a zöldség-gyümölcs is, de ne csak az telítsen el. Igyál folyadékot is, fontos.:)
2021. márc. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

Szia, én most gyógyulok, 200rol indultam 3 hónapja, most már 1500kcalt eszem egy nap

Írhatsz pirive nyugodtan, szívesen segítek, tudom hogy rettentő nehéz a gyógyulás.

2021. márc. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Először is FOKOZATOSAN emeld a kalóriát.

- 3-400-sával, míg el nem éred a minimum 2500-at.


Nekem 3000 a minimum, amit ennem kell/nap.


Fájdalomra, puffadásra (nyugi még fogsz szenvedni egy ideig vele, fogadd el - sajnos ezzel jár, a recovery ami a tüneteket illeti, szr dolog)

- digestive enzim

- haspárna melegítős, meleg vizes palack

- evés előtt kis meleg víz, almaecet is használ

- teák: borsmenta, édeskömény, vagy teakeverék

- spenót, makadámdió, avokádó, narancs, banán - ezekben olyan anyagok vannak, amik segítenek

- egyszerre keveset egyél, de az legyen kcal-dús

2021. márc. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a negyedik héten járok.


Első pár napban 2-300

Aztán 7-800 > 1200-1300 > 1500 és utána ugrottam fel 2000, 2500, 3000+-ra.


Hirtelen NEM ehetsz meg még 1000-et sem, mert belehalhatsz - refeeding-syndrome.


A puffadás, gyomorgörcs tart, és fog is jó sokáig, hónapokig vagy tovább is akár (sok youtubert követek, ők rengeteg hasznos infót mondanak és motiválnak, hogy mikor szr, akkor is csinálni kell tovább).


Follow the Intuition, Mirror-Mirror, Tabitha Farrar, Megsy Recovery, Recovered Bakes... etc. Rengeteg hasznos infót adnak - ők már gyógyult ED-sek.

2021. márc. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
28%
#5 én egyik napról a másikra ugrottam fel 200rol 1500ra, és élek még, nem kaptam semmilyen szindrómát, ne ijesztgesd már itt az embereket🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
2021. márc. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kezdj el enni. Hogy mit, az rajtad múlik. ( Egyél amikor éhes vagy).

Amit ajánlott ( ha nem vagy valamire allergiás, vagy érzékeny), és persze az ízlésedtől is függ mit szeretsz, mit nem.

Ezekben érdemes gondolkodni leginkább:

Tojás, húsok, zöldségek, tejtermékek, olajos magvak, gyümölcsök, gabonafélék, valamilyen zsiradék.

2021. ápr. 1. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!