Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért tengetik egyesek 1000-12...

Miért tengetik egyesek 1000-1200 kcal-on az életüket?

Figyelt kérdés
Miért hiszik, hogy ezzel a drasztikus önkorlátozással tartósan le tudnak fogyni? Ha állandóan megszorításból, majd túlevésből áll az életük, mikor tanulják meg, mire is van szüksége a szervezetüknek, mennyitől működik jól a testük? Miért jó, ha enerváltan, szinte élő halottként vergődnek végig a napjukon, miközben más sem jár a fejükben, mint az, hogy mit és mennyit egyenek. Egy aktív dolgozó nőnek nem volna szabad 2000 kcal alatti energiabevitellel kínoznia magát, még akkor sem, ha ülőmunkát végez.

2021. márc. 12. 17:26
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez jó kérdés. Viszont vannak olyanok, akiknek ennyit kell enniük a súlytartáshoz. Például nálunk szinte mindenkinek a családban. Én 2000 kcal-on vagyok, de csak mert férfi vagyok és 108 kg. 2200 kcal-val már hízok. Nővérem 55 kg, ő olyan 1200 körül eszik naponta. (Voltunk többen is kivizsgálásokon, semmi bajunk, valamilyen (eddig nem ismert) genetikai dolog miatt ennyire kevés energiára van szükségünk.) A koplalást viszont én sem értem. Lehet úgy is 1000 kcal-t bevinni egy nap, hogy folyamatosan jól van lakva az ember. A szénhidrátbevitelt minimalizálni kell, sok zöldséget és húst kell enni, és így az össz kaja mennyiség nem mondható egyáltalán alacsonynak. (Nekem a 2000 kcal-s étrendem össztömege 1,6 kg. Ennyit eszek egy nap.)
2021. márc. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
1000 kcal az ebéd utáni desszertem.
2021. márc. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%

Én életemben már többször le akartam fogyni, számtalan cikket olvastam a témában, számolgattam kalóriát, bmi-t. Kiszámoltam mennyi kalóriára van szükségem a fogyáshoz, eszerint étkeztem, mindent grammra pontosan betartva, közben bicigliztem, mozogtam. Egy hónapig meg sem mozdult a mérleg, iszonyat demotiváló volt. Többször nekifutottam ennek, és csak akkor mozdult lejjebb a mérleg, amikor a kiszámolt fogyáshoz szükséges kalória alá mentem 500-al, később már ez is megállt, még kevesebbet kalóriát kellett bevinnem, a végén szó szerint éheztetnem kellett magamat. Nagyon el voltam keseredve, hogy szó szerint ahhoz hogy elérjem az álom súlyt, éheznem kell. Gyenge voltam, fáradt, ahogy írtad. Szinte már sírtam, hogy ilyen élet kell ahhoz, hogy ne legyen rajtam plusz 40kg súlyfelesleg. Mai napig kövér vagyok. Nagyon sokat olvastam az egészséges táplálkozásról, soha nem ettem annyi zöldséget mint amennyit mostanában eszem. Feladtam már évek óta, megeszem amit megkívánok, de most egy torokgyulladás miatt múlt el az étvágyam, és kezd összeszűkülni a gyomrom. Gondoltam, ezt meglovagolom, és most aztán lefogyok. Féltem az egészségemet ekkora túlsúllyal. Nem tudom mi a megoldás, jelenleg pilátes gyakorlatokat végzek itthon, de ennél többet mozogni nem szeretnék. Kocogni ekkora túlsúllyal nem szabad, mert egyszer már majdnem tönkrement a jobb térdem. 2018 óta vegán vagyok, amikor elkezdtem, leadtam 11 kilót, de azóta visszajött 15. Viszont észrevettem, hogy picit odafigyelve ezzel az étkezéssel hamarabb lemegy, és nehezebben jön vissza a felesleg, úgyhogy most ebben bízok, hogy sikerülni fog. Sajnos a sok sikertelenség miatt mindig feladom, és elengedem magam. Abban nagyon igazad van, hogy nem szabad a drasztikus koplalás, na de eddig mindig az volt, hogy e nélkül nem mozdult a mérleg...


Fiatalabb koromban fél éves drasztikus koplalással fogytam le majdnem egy embernyi súlyt, 45kg-ot, na de akkor még jobban bírtam koplalni. Egy nap egyszer ettem.


Pontozzatok le nyugodtan, tudom hogy siralmas... Csak jó volt leírni.

2021. márc. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
Mert dilinyósok. Azt hiszik, majd úgy fognak kinézni, mint a photoshoppolt biotech reklámplakátokon az a sok kákabelű droid 😀 De nem baj, több somlói meg kókuszkocka marad nekem 😀 Már az idióta isolásgyerekek sem viszik el előlem reggelente a fánkot meg a kakaóscsigát 😀 ők us zabálják a magokat meg a salátát, mert átmosta az agyukat a YouTube meg a tévé 😀
2021. márc. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
Sokaknál ez olyan mint a vallási vagy politikai megszállottság. Tudatmódosítás, ettől többnek, különbnek érzik magukat.Egyébként nem feltétlenül jelentkezik ez önsanyargatásként, ha egyébként az étvágyat, éhség érzetet befolyásoló egyéb tényezők szerepe mérsékelhető. Vannak kifejezetten kalóriaszegény ételek, amelyek azonban nagy térfogatú ballasztanyagként kitöltik a gyomrot, ami az éhségkontrakciók kialakulását gátolja, de ugyanilyen hatású a szorosra húzott deréköv is. Nem elhanyagolható szempont a mentális leterheltség, a figyelem elterelődése a testi ingerekről, hiszen mindenki átélte már azt, hogy az unalom fokozza az éhségérzetet.
2021. márc. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

1200kcal korul eszem és fél éve szinte dekára pontosan tartom a súlyomat, mivel egy egész nap itthon ülő, alacsony, vékony nő révén a szervezetemnek nincs egyszerűen szüksége több energiára.

Nem éhezek, 5x eszek, kis adagokban és van benne minden, sok zöldség, gyümölcs, teljes kiőrlésű dolgok, sajtok, tejtermékek, és ha úgy adódik egy két kocka csoki vagy egy szelet süti is lecsuszik.

2021. márc. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

#6

Ez csak azért van, mert le van lassulva a sok koplalástól az anyagcseréd. 1200 kcal-nál még egy óvodás szükséglete is több.

2021. márc. 15. 18:00
 8/36 anonim ***** válasza:

Meglepődnél mennyire nincs igazad. Most kíváncsi voltam a napi kaloriaszükségletemre, és 1279-re jött ki úgy ha csak otthon vagyok, és nem vagyok vékony. Szóval ebben nincs benne edzés meg ilyenek. A 20 évvel ezelőtti magamhoz képest 40 kaloriával ehetek kevesebbet a számláló szerint.

Vegyük a mai napomat. Reggel ittam kávét cukor nélkül, délelőtt ettem 2 tojást paradicsommal, 6-kor sült csirkeszárnyat krumplipürével. Így jött ki, nem direkt csináltam. Ez kb 1200 bár nem volt szándékos, de jól vagyok lakva. Zöldséget is ehettem volna krumpli helyett és mennyiségre többet ehettem volna sokkal. Csak azt akartam mutatni hogy nem kellett koplalnom.

Annyira figyelek oda hogy ne egyek sok cukrot és pékárut. Néha viszek munkába. Hidd el nem veszítek sokat a fehérliszttel hiszen csak arra jó hogy telítsen. Zsírban sült ételt már régen nem szeretem mert nem szeretem ha valamiből csöpög a zsír.

Hidd el így kijöhet az 1200 úgy hogy nem koplalsz és húst is eszel, csak ezt azért szerintem számolni kell még mert nem sok kalória az igaz. De 2000-től én már hízok.

2021. márc. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

#8

Nem arról van szó, hogy nem hiszem el, hogy jóllaksz ennyitől, a testet szinte bármihez hozzá lehet szoktatni, hanem arról, hogy ennyivel nem láttad el a szervezeted mindazokkal a tápanyagokkal, amikre szüksége van. Természetesen nem cukorról és fehérlisztről beszélek.


Ha neked 1200 kcal-tól stagnál a súlyod, akkor mesterségesen alacsonyan tartod. Valószínűleg nem ennyi a "kényelmi súlyod" (set point weight), amin jól érzi magát a szervezeted, máskülönben pörögne az anyagcseréd, és attól a mennyiségtől, amit most eszel, fogynál.


Gondolom, nem tárod fel, hány centi és kiló vagy.

2021. márc. 17. 05:07
 10/36 anonim ***** válasza:
#1 vagyok. Az én kényelmi súlyom sokáig 160 kg volt. Ennyi voltam, mikor úgy ettem, hogy jól lakjak és nem számított az étel minősége. Ekkor ettem olyan 2800 kcal körül naponta. (Egyszer visszaszámoltam később, akkoriban nem foglalkoztam vele.) Sok mozgással és diétával sikerült lemennem arra a 105-110 kg-ra, ahol most vagyok. Mivel sokaktól megkaptam (többek között a dietetikus ismerősömtől is), hogy ilyen súllyal legalább 3000 kcal-t kellene ennem naponta, ezért egyszer úgy döntöttem, hogy elfogadom amit mondanak. Kaptam is hozzá egy egészséges étrendet, ami nem 3000 kcal-nyi szemétből áll. El kezdtem szépen aszerint étkezni, és ahogy vártam jöttek is fel a kilók. 115 kg-osan visszamentem az ismerősömhöz, hogy megmutassam neki, hogy ez nálam nem működik. Ezek után már ő is elhitte, hogy elég a 2000 kcal nekem ebben a súlyban. Utána raktuk össze azt az étrendet, amin azóta is élek. Sok hús és zöldség, így a kaja mennyisége is úgy lehet magas, hogy a kalóriatartalma alacsony. Az anyagcserém is ugyanolyan gyors, mint volt 160 kg-osan. Szóval láthatod, hogy amit te írsz, hogy "mesterségesen alacsonyan tartod" meg hogy "1200 kcal-nál még egy óvodás szükséglete is több", egyáltalán nem igaz minden embernél. Gondolom neked is van olyan ismerősöd, aki egész nap telezabálja magát, még is fogpiszkáló vékonyságú. (Nekem van, 4000 kcal körül eszik, alig mozog és 65-70 kg.) Na, ez a másik véglet. Ez azért van mert nagyon nem ugyanannyi az emberi szervezetek energiafelhasználása.
2021. márc. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!