Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyi C és D vitamint szedjek...

Mennyi C és D vitamint szedjek naponta?

Figyelt kérdés
2021. márc. 15. 10:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
C vitaminból ősztől tavaszig érdemes napi 1000 mg-ot szedni, D vitaminból a maximális adag 2000 NE(nemzetközi egység). Mivel a D vitamin zsírban oldódó, nem vízben, ezért akár túl is lehet adagolni, ezzel vigyázni kell. Én napi 500 NE-t szedek, a tejtermékekből úgyis fedezem a többit, meg amikor csak lehet, kimegyek a napra.
2021. márc. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
D-ből simán mehet 4000 NE is. Van olyan kiszerelés, amiből 1 kapszula ennyit tartalmaz. Túladagolni túl lehet, de gondolj bele, hogy 1 nyári napon mikor kint van egész nap az ember, 100 ezer NE-nek megfelelő mennyiséget is elő tud a szervezet állítani a napfényből. Szóval a túladagolás hosszú távon tud csak összejönni.
2021. márc. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
#2 na de minek szedni ekkora dózisban? :D A veséknek kimondottan ártalmas, ilyen mennyiségre nincs szüksége a szervezetnek. Nekem az 500 NE mellett is nagyon erős az immunrendszerem, egy éve még csak megfázva sem voltam, pedig sokan betegeskednek a környezetemben.
2021. márc. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
annyit szedj hogy ne fájduljon meg a sok hajolástól a hátad
2021. márc. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
D vitamint szerintem vérvétel nélkül felesleges szedni. Nekem például ott derült ki, hogy kicsit alacsony a d vitamin szintem és az orvos 3000NE-t javasolt. Ha neked neked netán magas is, akkor hülyeség lenne mondjuk 4 ezret szedni.
2021. márc. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Csak télen szedek általában, most a járvány óta folyamatosan

500 mg C vitamin, 1000 NE D vitamin naponta. Csak kiegészítésnek, inkább egy picit kevesebb legyen, mint több, főleg a D vitaminból.

2021. márc. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#3: Nyári 2-3 hónapban átlagosan 25-30 ezer NE-re jön ki per nap(!) a szervet által megtermelt D vitamin mennyisége. Persze, csak ha van is kint az ember a napon. Beszéltem erről a háziorvosommal. Azt mondta, hogy a D vitamin ajánlott mennyiségét (hivatalosan 10 ug, ami 400 NE) ugyanúgy határozták meg mint a C vitaminnál (aminél 90 mg ez), hogy "mennyit kell bevinni belőle, hogy ne alakuljon ki hiánybetegség belőle". Ergo, ez az ajánlott mennyiség valójában a minimális mennyiség. Ő azt mondta, hogy napi 8-10 ezerig semmi baj nincs, betegséges időben érdemes is elmenni idáig. Szóval az 500 NE az olyan mennyiség, mint a C vitaminból a 100 mg.
2021. márc. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ra van irva a vitaminos dobozra ajanlaskent.
2021. márc. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Most akkor?:D valaki azt mondja 500NE valaki meg 4000? Mi az igazság? Nem értem, hogy lehetnek ennyire más kommik de köszönöm:)
2021. márc. 15. 12:42
 10/11 anonim ***** válasza:
Nincs igazság. Nem véletlenül van 500-tól 4000-ig mindenféle kiszerelésben, hogy már kiskortól (alacsony testtömegtől) kezdve lehessen szedni. A testtömeged, immunrendszered működése és az alapján hogy mennyit vagy kint átlagosan a napon válasz egy számot ezek között, oszt kész. Nem fogsz mellélőni, akármit is választasz. (Vannak nagyobb kiszerelések is, van 10000 NE-s is, de odáig nem kell elmenned, 4000 tuti elég.)
2021. márc. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!