Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Történt valaha olyan kísérlet...

Történt valaha olyan kísérlet a világon, ahol fogtak mondjuk legalább 100 bizonyítottan pajzsmirigy-beteg embert és bentlakásos laboratóriumban kísérleteztek velük?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, mint a katonaságnál vagy a kórházak esetében csak kevésbé megterhelő módon. Tehát mondjuk fél éven át nem vehettek magukhoz 1500 kalóriánál többet és mellette minimum a reggeli iskolai tornaórának megfelelő mozgást elvégezni meg esetleg még mellé napi 10000 lépést tenni?


Tehát egy olyan zárt komplexumban, ahol esélyük sem lehetett nassolni, nasit becsempészni vagy elbliccelni a napi mozgást.


Történt valaha a világtörténelem során bármelyik országban is hasonló kísérlet?



2021. márc. 16. 23:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kísérletként nem lenne etikus. Tudom, baromság. Táborként el tudnám képzelni. Rossz az, aki rosszra gondol! Félig zsidó vagyok.
2021. márc. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Talán Mengele.
2021. márc. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1: Önkéntes kísérletről nem hallottál? Elkezdenék az egészet mondjuk 1000 emberrel, belekalkulálva a nagy lemorzsolódást.


Főleg most, a covid alatt lenne létjogosultsága, amikor tömegek lettek vagy munkanélküliek (akiknek mindegy hol kapják a segélyt) vagy kényszerültek tartós home officeba (ahol szintén mindegy, honnan dolgoznak egy laptoppal).

2021. márc. 17. 00:15
 4/8 anonim ***** válasza:

3

A kísérleteket jóvá kell hagynia bizonyos szerveknek, társaságoknak (gondolom én). Ezt szerintem egyik sem tenné.

2021. márc. 17. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4: Ha a belépés önkéntes és a kilépés is szabad, akkor miért is?


Emberek milliói élnek ennél kevesebb kalóriából, ahol még a vitaminok, tápanyagok összetételére vagy az esetleges ételérzékenységre sem figyelnek oda. Illetve kell nekik éhbérért dolgozniuk egészségileg káros és megterhelő helyen, a sima tornaóra illetve 10000 lépésnyi gyaloglás meg még egy idősebb, betegebb embernek sem káros, annak is javasolja az orvos.


Semmilyen emberjogi dolgot nem sért, mivel ÖNKÉNTES lenne. Maximum a "fat pride"-os emberek hisztizhetnének, mert elveszik az egyetlen muníciójukat egy életre és a Norbi-félék pezsgőt bonthatnának, mert végérvényesen is tudományosan bebizonyosodna, hogy a kövér emberek lusták és sokat esznek.


És többé nem lehetne kimagyarázni, hogy "12 órában dolgozom és hulla fáradt vagyok a nap végére, úgyhogy kikérem magamnak a lusta jelzőt" ahogy azt sem, hogy "alig eszem, mégis hízom" miközben ott figyel a mindennapi nasi.

2021. márc. 17. 00:33
 6/8 anonim ***** válasza:
Én egyetértek veled, de gyakorlatban ezt nem tudnád sajnos megvalósítani. Legalábbis nem valószínű. Egyrészt azért, mert konkrétan beteg emberekről van szó, másrészt azért, mert 1500 kcal a legtöbb ember számára kevés. Vegyük alapnak az 1200 körüli kilokalóriát, ami olyan emberre vonatkozik, aki nem végez bármiféle fizikai megerőltetést. Egy tornaóra alatt simán elhasználunk 300-at belőle, nem beszélve a 10 ezer lépésről, ami legalább 5-10 km gyaloglásnak felel meg. Ebben a konkrét formában én lehetetlennek tartom.
2021. márc. 17. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én értem mire gondolsz.


Én, ha 1-2 napon keresztül mindhárom étkezés végén jóllakottnak érzem magam, már rám szalad 2-3 kiló.


Az anyagcserém is lassú. Két-három naponta van nagydolgom. Próbálkoztam "felgyorsítani", pl laktózérzékeny vagyok, tejtől simán lehet hasmenésem, vagy a szilvalekvár is bevált, de úgy felgyorsítani, hogy ne hasmenésem legyen, soha nem sikerült.


F

2021. márc. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én pajzsmirigybeteg vagyok, nádszálvékony, éhen is halnék ilyen koszt mellett. Biztos nem vállalnám.
2021. ápr. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!