Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vegetáriánusok! Milyen vitamin...

Vegetáriánusok! Milyen vitamint szedtek?

Figyelt kérdés
Elég egy sima multivitamint szedni vagy érdemesebb minden szükséges vitamint külön pótolni?

2021. márc. 26. 19:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

Én kifejezetten szigorú vegetáriánus vagyok (csak növényt eszem), de a B12-n kívül semmiféle vitamint nem szedek, a B12-t is csak havonta 2-3 alkalommal.

A vérképek szerint nincs semmiböl hiányom, viszont a vas jóval a szükséges fölött van.

2021. márc. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
B12 és vas, amikor vega voltam
2021. márc. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%
ami a gyumolcsben es zoldsegben van
2021. márc. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A férjem ovo-lakto vegetáriánus, és D-vitamint szed (mert azt mindenkinek ajánlott, nem csak a vegáknak).
2021. márc. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
Nekem baratnom az, o L-carnitint szed
2021. márc. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%
Semmilyet, akkor sem szedtem, amikor még belém erőltették a húst. Oda kell figyelni a változatos étrendre, ízléstől függetlenül.
2021. márc. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Maximum b12 és d vitamint érdemes, a többi felesleges. Miért számít, hogy vega vagy? Milyen vitamin az, ami csak a húsban található meg?
2021. márc. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%
Tehát még egy sima multivitamint sem érdemes szedni, pénzkidobás csak.
2021. márc. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Peszketáriánus vagyok,tehát már nem annyira figyelek minr amikor vega voltam,meg még anno húsevőként is voltak elég súlyos vitamihiányaim, valószínűleg azért,mert nem igazán figyeltem rá hogy jó minőségű ételt vigyek be,illetve tudom, hogy a genetika is szerepet játszik ebben alapvetően. Most nincs egy vitaminhiányom sem, évente párszor kbm 2 hónapig szedek b-12-őt szoktam b-komplexet, amig vega voltam vasat is szedtem, de mióta peszketáriánus vagyok semmi gond vele, nagyon szépek az értékeim. Ezen kívül az ilyen alapokat, mint a C vagy a D. Rendszeresen magne B6-ot is szedek . Szerintem ez az össz és amikor vega voltam is ugyanezeket szedtem,csak mint említettem akkor vasat is meg szigorúbban odafigyeltem rá,hogy tényleg minden nap minden meglegyen.
2021. márc. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat szóval akkor B vitaminok C, D és vas, de csak pár hónapig ha jól értem.
2021. márc. 27. 12:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!