Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy működik a hízás ilyen...

Hogy működik a hízás ilyen esetben? Minden a hasra jön fel? Bármi tanács?

Figyelt kérdés
Az utóbbi fél év elég kemény volt mentálisan és többet fogytam a kelleténél. Nem feltétlen nevezném étkezési zavarnak, anorexiának végképp, de azért kicsit túlzásba estem. Szeretném visszaszedni azt, amit leadtam, mind az egészségem, mind a kinézetem érdekében. Természetesen nem tömni akarom magam junk foodal, a családom és a könyerzetem és én is mindig igazán figyeltünk az egészséges táplálkozásra. Lassú felszívúdású szénhidrátokat, jó és egészséges zsírokat, és sok fehérjét eszem, csak az a célom, hogy egy kis kalória surplusba legyek. Mellette elég aktív vagyok, minden nap edzem és mivel vidéken élünk, ezért sokat sétálok, kirándulok és futok. Az edzéseimen is szeretnék változtatni egy kicsit, kevesebb kardió, és inkább pilates és erősítés súlyokkal, persze nem túl nehezekkel, mivel gimnazista lány vagyok. Pár igen "kedves" ember azt monda, hogy minden a hasamra és az arcomra fog feljönni, igaz ez? Jobban örülnék, ha esztétikusan mindehova híznék egy kicsit. Nem beszélünk nagy súlytömegekeről, csak kb 3-4 kilórol. Csak az ilyenek nem segítenek, mert ez az egész lelkileg nekem nem olyan könnyű. De próbálom a hozzáállásomat is átállítani. Ha bárkinek van bármi tanácsa, azt örömmmel meghallgatom.

2021. márc. 31. 12:12
 1/4 anonim ***** válasza:
60%
Genetikádtól függ, hogy hova hízol. Megváltoztatni nem tudod, így majd meglátod.
2021. márc. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1. NEM! Azért nagyobb a hasad, mert:


- nincs izomzatod


- puffadsz - normális, hiszen nem ettél


- a hasadra IS megy, viszont ott vannak a beleid, a gyomrod, a májad, stb. létfontosságú szervek és ezeket védi a zsír



2. én is ED-s voltam (10 év), és 36 kilóról kell talpra állnom - már 42-43 vagyok :) - végre! - és a normális súlyom az 54-55 kg. Szóval az 20! kg, de nem érdekel.



Néztem régi képeket, ahol 56 kg voltam és az első gondolatom: "Úristen, de jó seggem és lábam volt". Persze, kicsi hasam is, de kit érdekel, egészséges voltam, boldog, szabad.



Úgyhogy leszr... a félelmeket és visszahízok a rendes súlyomra, mert olyan csinos, energikus akarok lenni, mitn akkor.



Ha kérdésed van, írhatsz privátba is.

2021. márc. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

"NEM! Azért nagyobb a hasad, mert:

- nincs izomzatod"


A többi ponttal egyetértek, de ez nem igaz. A nagyobb hasizom nagyobb hasat jelent, szóval pont fordítva van. Ez nem azt jelenti, hogy hasra nem szabad edzeni, csak azt, hogy diétázni is kell.

2021. márc. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ezzel a módszerrel nem fog minden a hasadra és az arcodra menni. Lehet, hogy ezek is "párnásabbak" lesznek, de ezzel sincs gond, ha most nagyon sovány vagy. Az erősítő edzéssel és kalóriatöbblettel izmot is tudsz építeni.
2021. márc. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!