Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Étkezés után közvetlenül,...

Étkezés után közvetlenül, (főleg ebédkor) mindig elkap a hasmenés. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A covid-os időszakban nem szeretném ezzel terhelni az orvosomat, ezért először ide írok nektek, hátha valaki járt már hasonló módon. Meg amúgy semmi komoly.


Szóval, régebben is voltak ilyen időszakaim, de aztán hol elmúltak, hol visszatértek. Igyekeztem megfigyelni, hogy mikor jellemzőbbek inkább a tünetek (pl. sok rost beviteltől inkább - viszont tejtermékek, szénhidrátok esetén kevésbé).


Egy éve kb, mióta home office van viszont, ez vált a normálissá. Igazából nem fáj, csak kellemetlen. Sokszor puffadok is (főleg közvetlenül étkezések után), ilyenkor, gázok ürítése előtt kicsit csikar is. Reggel is van székletem, ami általában kevesebb, de normális állagú.


Amúgy van étvágyam, nem fogyok (sőt...), vérképem is jó, semmi egyéb tünet. Szerintetek mi lehet ez? Valakinek hasonló tünetek? Mi vált be nektek ellene?


Előre is köszi! ❤️


30/N



2021. ápr. 9. 09:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%

Pedig ez valamiféle ételintolerancia lesz, írd fel, hogy mi volt a kajádba, de a csipetnyi lisztet is beleszámítva. És rá fogsz jönni. (esélyes a glutén)

Amúgy vannak szűrővizsgálatok, csak ugye a vírus okán ez most nehezített pálya.

2021. ápr. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát lehet. Lisztes cuccokra egyébként alig van reakcióm (egyszer-kétszer tartottam próbaképpen szénhidrát napot, csupa kenyér-félével) - akkor normális volt.
2021. ápr. 9. 09:51
 3/13 anonim ***** válasza:
39%
Glutén lehet
2021. ápr. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Na ne már 😭😭😭
2021. ápr. 9. 11:36
 5/13 anonim ***** válasza:
39%
De sajna, én is gluténos vagyok. Igaz nekem semmi ilyesmi bajom nem volt, de tipikus tünete a hasmenés és puffadás
2021. ápr. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%
Meg lehet laktóz, kazein, tojás... búza, vagy teljes glutén.
2021. ápr. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Értem.. köszi! Akkor is glutén, ha főleg a zöldség, gyümölcs hajt?
2021. ápr. 9. 13:45
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyümölcs, akkor lehetsz a gyümölcscukorra is érzékeny. (Vannak magas cukortartalmú gyümölcsök, azoktól megy a hasad? Alma? Szilva?)
2021. ápr. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Azok, inkább a csonthéjasok. Zöldségek közül pedig a káposzta-félék leginkább.
2021. ápr. 9. 14:11
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A káposztafélék szinte mindenkit puffasztanak, és van dió/mogyoró allergia is, ki kellene vizsgáltatni, hogy melyik és elhagyni őket.
2021. ápr. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!