Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tavaly ilyenkor 64 kg voltam...

Tavaly ilyenkor 64 kg voltam most 71 vagyok, de ugyanazokat a ruhákat hordom, és nem látok változást. Hogy lehet ez?

Figyelt kérdés

Tavaly ilyenkor 64 kg voltam. Azóta úgy havonta méregettem magam és egyre több lett és amikor ma ráálltam a mérlegre majdnem elbőgtem maga. 71 kg mutatott. Tini lány vagyok és a melleim eléggé növésnek indultak az elmúlt évben. Az A/B melltartóból lett B/C. Nőttem is egy kicsit 171 cm vagyok. De ez tényleg ennyire befolyásol?Igazából látom magamon hogy változtam, de hogy 7 kg? A ruháim még mindig S-esek, a nagyobb pulcsijaim Xs-esek. A nadrágjaim (bolttól függően) 38. a H&M-ből 29/31. Nem tudom hogy ez most a "nőiesedés" miatt van, vagy csak vak vagyok, és nem látom. Igazából annyira nem zavarna a súly mert a kinézettemmel viszonylag megvagyok elégedve de nem sokára súlymérés lesz a sulimban, és minden osztálytársam 50 kg.


L



2021. ápr. 9. 12:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg a nőiesedés miatt. Olyankor sok helyen változik a test, még ha nem is annyira szembe tűnően. De közejátszhat izomzat növekedés is. Én akkortájt amikor ez beindult, 67kiló lettem, 54ből. Egyáltalán nem látszott. Senki se hitte el, hogy 67 vagyok. Plusz nőttél, nem tudom hany centi voltál amikor 64kg voltál, de ez is nagy szerepet játszik. Nőttél, tehát logikusan ezzel arányosan lettél több kiló. De ez nem jelent semmit.

Ha nem vagy husis, és még mindig s-es, xs-es ruhákat hordasz, ne akarj fogyni, csak mert a többiek 50kilosak. Nem a kiló teszi. Lehet te magasabb vagy mint ők/nőiesebb, formásabb.

Még csak most feljődsz. Ilyenkor mint a súly, sokminden változik.

2021. ápr. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi nőttél? 4-5 cm is számít. A melled nem nőtt azért hatalmasat, de fél-1 kg pluszt jelenthet ez is.

És egyébként nem sportolsz, esetleg végzel gyakran nehéz fizikai munkát, amitől megizmosodhattál?

Amúgy meg 171 cm-hez teljesen normális a 71 kg. Meg nem tudom, mi a helyzet, de nálunk pl 50 kg körül csak pár lány volt, a többségük alacsony volt, néhányan voltak magasak és nagyon pálcikák. De messze nem ez volt a jellemző, csomó 60-70 kg közti lány volt meg egy-két kifejezetten túlsúlyos is. Szerintem egyáltalán nem fogsz kilógni a sorból. De egyébként meg az orvosi vizsgálaton egyedül leszel (ha nem, jogod van kérni, hogy a többi osztálytárs maradjon kint) vagy ha a tesiórai mérésre gondolsz, ott is szólhatsz a tanárnak, hogy téged hagyjon az óra végére vagy épp az elején mérjetek és kezelje diszkréten (mondjuk szerintem ennek alapnak kéne lennie).

2021. ápr. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Hellmano ***** válasza:
36%
Attól függ, hogy oszlik el az emberen az a +7kg, mert azért 7kg-ot már észre lehet venni bárkin azt nem nagyon lehet takargatni. Csak ugye te mindennap látod magad így neked annyira nem feltűnő illetve családtagoknak sem. Most ilyenkor lenne jó egy olyan távoli ismerős, akivel mondjuk nem találkoztál 1 éve és ő megmondaná első látáskor, hogy mit is tapasztal, mikor meglát. Mert ő ugye látott téged régebben és most sok idő elteltével látna újra neki egyből szemet szúrna a változás.
2021. ápr. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Ha nőttél akkor izmod, csontod is (n jó esetben ) nőtt. Ezért lehetsz több kiló.
2021. ápr. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Út az izmod
2021. ápr. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nőtt*
2021. ápr. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sportolsz valamit/ végzel más jellegű mozgást? Simán lehet hogy lement kis zsír, feljött kis izom, formálódsz, nőttek a melleid, magasabb lettél.. ez simán lehet mind. A ruhák és a szemed jó indikátor, valamennyire ugyan nyúlik egy nadrág a sok hordástól, de +1 méretet biztosan nem. Ha jó rád a 38as nadrág akkor még mindig ugyanakkora vagy; hidd el, ha akkorát híznál, nem menne fel vagy nagyon kényelmetlen lenne. Valószínűleg az 50kg-s osztálytársaid a nőiesedésben sem ugyanott járnak.

Példának mondom neked a húgomat, ő sokáig nagyon nagyon vékony volt, sokat bántották szegényt. Aztán kb pár hét alatt “ráugrott” 10 kg, lett feneke, melle, kerek csípője, igen kis hasa-combja is hiszen nem barbie babák vagyunk. Jobban is érzi így magát, ruhát talán max egy mérettel hord nagyobbat. Azóta ő erre “beállt” nem nagyon változik a súlya egyik irányba se. Amíg te jól érzed magad, csak simán élvezd hogy élsz, és amikor téged (és csak téged!!) bármi zavar, majd kigondolod mit kezdj a helyzettel, addig ne egy szám mondja meg, szép vagy-e!

2021. ápr. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!