Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egy 14 éves 165 cm lánynak...

Egy 14 éves 165 cm lánynak mennyi az optimális testsúlya?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 10. 21:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Annyi, mint ha 15 éves lenne.
2021. ápr. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%
65 kg alatt
2021. ápr. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
42%

Nincs ilyen h optimális,.. gondolj bele hogyha nagy a csontsűrűsége de kevés rajta az izom+zsír akkor is 'súlyosnak tűnik' a mérleg alapján, tükörben meh nem biztos.

Nyilván most 1 számot szeretnél hallani és megnézni hogy mennyi az eltérés a jelenlegi és a leírt szám között és ahhoz közeliteni, de ez nem ilyen egyszerű történet.

Nyilván ehhez hozzátartozik még a magasság is, mert 160 v 190 cm mellé párosul 55-60kg azt te is eltudod képzelni hogy a magasnál rendkivül aranyátalan.

Harmadik, (gondolom) 14 éves lány vagy, ilyenkor jönnek majd hormonális változások, ugrásszeruen növekszik a növekedési hormon szintje a testedben, ami miatt érdemes minőségi táplálékot (is) enni (mondjuk amugyis,..). Ha most amikor pl épp hogy elkezdene a tested fejlődni és koplalsz/kalória deficitben vagy akkor akár elég csúnya vége lehet, amit egy egész életen át magaddal hordozol.

Szóval, szerintem a tükör legyen a mérvadó és ne a súly, sportolj valamit (tényleg bármit, csak mozogj). Ilyen korban még egyél amit szeretnél, ne nézegesd a mérleget ne stresszelj rajta, ha eléggé szélsőséges az öszképp(nagyon magas vagy és vékony vagy éppen hogy nagyon alacsony vagy és nagyon súlyos) azt te is észre fogod venni.

2021. ápr. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
53%
2021. ápr. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%

#3-as vagyok,

ha tudsz angolul, akkor itt találsz több, bövebb, jobb válaszokat: [link]


Ja igen és írni akartam hogy a BMI-t felejtsd el. és hogy miért? mert nem vesz figyelembe olyan dolgokat, amiket emlitettem: zsír/izom/csont súlynák az arány.


Feltöltöttem egy képet: [link]

Ezek az én eredményeim, DEXA csontsürüség vizsgálaton voltam, 1 év eltéréssel. Amint látod a BMI 1 év elteltével 'negatív irányba' mozdult el, azaz növekedett. De ha az arányokat nézed, akkor zsír viszont kevesebb lett rajtam és izom több. ezért ad 'hamis' képet a BMI.

(helyesírási hibákért elnézést)

2021. ápr. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
34%
50-65 kg között
2021. ápr. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
45%
65-75kg
2021. ápr. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
70%

+1 #5-nek

Én akkor szembesültem a nehéz csontozat "problémával", mikor 10 évesen a balettintézetbe felvételiztem. Minden tökéletesen ment a mérlegelésig... és így lett belőlem tornász. :) Mai napig nem hiszik el, hogy 53 kg vagyok (165 cm) - azt mondják, persze, 40 kg vasággyal - ennyit a BMI-ről. :)

2021. ápr. 11. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%

Hagyjuk már a BMI-t, lószrt nem ér és az egészséges tartományon belül is lehetsz pl zsíros, ami egészségtelen.

Vagy simán túlsúlyosnak ír, annak ellenére, hogy egy csepp zsír nincs rajtad, de full izmos vagy, és ezért nehéz.


Kérdező, én akkoriban 54-55 kg voltam, sportos, szóval nekem megfelelt, de volt olyan bnőm, aki 40 sem volt ehhez a magassághoz, pedig 2x annyit evett mint én.

2021. ápr. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
*bocs, 50 akart lenni :)
2021. ápr. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!