Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fehérjepótlás szükséges...

Fehérjepótlás szükséges lehet? Ez jó megoldás?

Figyelt kérdés

Egy hónapja körülbelül teljesen felhagytam a húsevéssel, és tejterméket és tojást is csak ritkán fogyasztok. Emellett igyekszem odafigyelni rá, hogy fehérjedúsan táplákozzak, tehát sok hüvelyest, magvat, stb... eszem, de mivel másokkal élek egy háztartásban nem tudom megoldani, hogy mindig ilyeneketből álljanak a fő étkezések, sokszor bizonyos húsos ételek húsmentes verzióját tudom csak enni (tészta, rakott krumpli, stb...). Emellett heti ötször egy órát edzek itthon, 4-6 kilós súlyokkal vagy saját testsúllyal.

Emellett érdemes lehet valamilyen napi fehérjepótló után nézni? A borsófehérje alkalmas lehet erre a célra? Arra gondoltam, az edzők napokon reggelente fogyasztanám. Ez jó így, vagy van jobb alternatíva is erre?

Köszi a válaszok(:



2021. ápr. 14. 10:24
 1/9 anonim ***** válasza:
24%

Hát... Mi a célod az edzéssel?

Működhet a vegán protein is (borsó stb), csak nem a legjobb.

2021. ápr. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
Miért hagytál fel a hús evéssel és mit akarsz elérni az edzéssel? Nyilván izmot építeni így lehetetlen, de kondiban tartani magad éppen megfelel.
2021. ápr. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

Lehetetlen izmot építeni hús nélkül? Ugyan miért?


Semmi szükség fehérje pótlásra. Az emberi szervezetnek sokkal alacsonyabb a fehérje igénye, mint ahogy a hús és táplálékkiegészítő ipar marketingje mondja. Ha nem éhezel, akkor lehetetlen hogy túl kevés fehérjét vigyél be. Nem találsz olyan dokumentált esetet a világon, ami az ellenkezőjét mondja.

2021. ápr. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem nem
2021. ápr. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ajánlom a cronometer alkalmazást, egy hónapja használom, nem is tudom hogy voltam eddig meg nélküle. 3 éve hallom, hogy csomó vegán ezt használja, pontosan nyomon követem vele a makro tápanyagokat, bevitt vitaminokat és ásványi anyagokat, hihetetlenül ösztönöz arra, hogy egészségesebben egyek, és pontosan látom melyik vitaminra kell jobban odafigyelnem. Nagyon egyszerű a használata, csak beírom, miből mennyit ettem, hatalmas adatbázisa van. Próbáld ki, és láni fogod eléred-e azt a napi fehérje szintet, ami szükséges számodra. Minden aminosavra lebontva látni fogod hogy aznap sikerült-e teljes értékű fehérjét bevinned a változatos táplálkozással, mert ugye a növényi fehérje "hiányos", illetve minden aminosav megvan bennük, de nem kiegyensúlyozott arányban. Ha sokszor csak a köret jut neked, akkor nagyon ajánlom ezt az appot.
2021. ápr. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A cronometer nagyon jó, de az általa ajánlott mennyiségek egyáltalán nem pontosak. Hiába írja, hogy mekkora mennyiségű fehérje kell, úgy mint a többi kalkulátor, egyáltalán nem kell annyi. Ha teljesértékű ételeket eszel, sok zöldséget, gyümölcsöt, tk gabonát, akkor felesleges számolgatni bármit is. A teljesértékű növényi étrendnek pont ez a lényege.
2021. ápr. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, elfelejtettem írni, én átállítottam a cronometer makróit. A kérdező úgy látom nem tud állandóan teljes értékűen enni, ezért kellene az app. Tudom furcsa, hogy appot használj, nekem 3 éve mondják, nem érdekelt, de mostmár nem tudom hogy élnék enélkül. Nagyon jól megtanít helyesen étkezni. Utána már ha az ember hozzászokott, akár el is lehet hagyni.
2021. ápr. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Inkább a daily dozen alkalmazást ajánlom. Sokkal egyszerűbb és könnyebb kezelni. Már egy ideje nem kell használnom, mert "megtanított" a helyes étkezésre.
2021. ápr. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kérdező mi van veled?
2021. ápr. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!