Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mik a tapasztalataitok alacson...

Mik a tapasztalataitok alacsony lektin tartalmú étrenddel?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 15. 19:23
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Miért akarsz alacsony lektines étrendet?
2021. ápr. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad átesni a ló másik oldalára. Nem minden lektin kerülendő, azt kell vizsgálni, milyen szénhidráthoz kapcsolódik.
2021. ápr. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

#1. Azért, mert lettek bizonyos fájdalmaim, amikkel kapcsolatban már voltam néhány kivizsgáláson, de egyelőre nem derült ki semmi, hogy mi lehet.

Azt figyeltem meg, hogy bizonyos kaják fogyasztása után jönnek a fájdalmak.


#2. Értem. Igen, hát nagyon sok mindenben van lektin. Te mit tudsz erről akkor, hogy mit kell figyelni? Milyen szénhidráthoz kapcsolódjon? Miket ajánlott kerülni? Kedves Miquel, kérlek, írj.

2021. ápr. 17. 16:49
 4/24 anonim ***** válasza:
Milyen kaják fogyasztása után? Miért vagy benne biztos, hogy a lektin a hibás?
2021. ápr. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Hát, valószínűleg nem csak a lektin. :S :/
2021. ápr. 17. 17:07
 6/24 A kérdező kommentje:
De azért érdekel. Miért, #4, te mit tudsz a témáról és te bírod a lektineket?
2021. ápr. 17. 17:08
 7/24 anonim ***** válasza:
Úgy érzem, jóval többet tudok az egészséges életmódról, mint a legtöbb ember. Én elég sok lektint fogyasztok, lévén teljesértékű növényi étrendet követek, egészségesebb vagyok, mint valaha. Ezért kérdezem, hogy konkrétan milyen ételeket eszel, mikkel lehet problémád. Ha nem csak a lektin, akkor mi más lehet, ami problémát okoz?
2021. ápr. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

#7. Többnyire vegán étrenden voltam az elmúlt években, de abból is inkább zöldség, gyümölcs és olívaolaj, viszont krumpli és paprika is. Másfajta étolajat nem bír a szervezetem, de nagyon nem. Olívaolajból is csak a minőségit.

Nagyjából a vércsoport szerinti dolgokat is betartom. B vércsoportú vagyok. Hüvelyeseket már régebben kiiktattam.

Azt nem mondom, hogy 100% gluténmentes a kajám, de nagyon ritkán jut belém glutén.

Néha vaj és sajt, de úgy érzem, az sem jó a szervezetemnek.

Gabonák is nagyrészt ki vannak már iktatva.


Éreztem azokat a fájdalmakat például almaevés után is, vagy régebben görögdinnye fogyasztása után, vagy nagyon érett körténél.

Talán a bolti mustárnál is, amivel annyira nem is voltam tisztában, mert olyan ritkán eszem olyat. Na idén egyszer ettem és akkor eléggé fájt, viszont pont aznap ettem más olyan dolgot is, amit máskor nem szoktam, így nem 100%, hogy mustártó volt - de vélhetően nagy szerepet játszott.


Ezek ismeretében mi a véleményed?

2021. ápr. 17. 17:29
 9/24 A kérdező kommentje:
*mustártól
2021. ápr. 17. 17:30
 10/24 anonim ***** válasza:
Ha növényi étrenden vagy, az már elég jó. A vércsoport diéta egy baromság, azt engedd el. A gabonák és a hüvelyeseket miért iktatod ki? Tudom, hogy azokban sok a lektin, de ezek szerint egyáltalán nem biztos, hogy a lektinnel van a baj. Szoktál feldolgozott ételeket enni? Ha írnál egy teljes étrendet 2-3 napra, talán többet is tudnék segíteni.
2021. ápr. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!