Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit lehet tenni, ha refluxom...

Mit lehet tenni, ha refluxom van, de alacsony a savam?

Figyelt kérdés

Az orvosok folyton savcsökkentőt akarnak felírni, arra hivatkozva, hogy ne maródjon a nyelőcső, de nekem nem magas a savam! A legkisebb adag is annyira leviszi a savat, hogy hányingerem lesz és két falattól puffadni kezdek.

Gyakorlatilag 0-24 vannak refluxos tüneteim, háton nem tudok feküdni egyáltalán, mert azonnal jön föl a kaja. Torna közben is párnát teszek a fejem alá.

Voltam gyomortükrözésen, azt mondta a doki, hogy enyhén gyulladt a nyelőcső és hogy nem zár rendesen a gyomorsszáj. Amikör jött ki a csővel, látta, hogy egy apró lyukon nyitva maradt.

Mondtam, hogy nem bírom a savcsökkentőt. Különben is, ha savas refluxom lenne évek óta minden nap, akkor nem enyhén lenne gyulladt a nyelőcső hanem nagyon. Érzem a torkomban, hogy jön vissza a kaja, de nem érzek savasságot, nem marja. Erre nem tudott mit mondani, csak a savcsökkentőt erőltette tovább... Azt mondta, márpedig muszáj lenne szedni, ha nem akarok komolyabb bajt.

Másnak is van hasonló panasza? Van valami gyógymód erre?



2021. ápr. 16. 16:42
 1/6 A kérdező kommentje:

Ja még azt is mondtam a dokinak, hogy szerintem emésztetlen kaja van a székletben. Mindenféle tarka színű (kék, zöld, fekete, fehér, piros) foltok szoktak benne lenni.

Csináltatott 3-féle széklettesztet, több mint 30 ezer forintom bánta (magánrendelő), de mind negatív lett.

2021. ápr. 16. 17:03
 2/6 A kérdező kommentje:
Kérdeztem, hogy lehet-e műteni, de azt nem javasolta, mivel a szakirodalom szerint a gyomorműtétek után megnő a gyomorrák előfordulási gyakorisága. Ezért csak nagyon indokolt eseteben végzik el.
2021. ápr. 16. 17:15
 3/6 A kérdező kommentje:

Tudtok javasolni olyan dokit, aki gyomortükrözésen kívül mást is csinál? Tuti vannak még vizsgálatok vagy kezelések, amiket el lehetne végezni.

Az ismerőseim elmondása alapján nekem úgy tűnik, ezek a gasztroenterológiai rendelők mind egy kaptafára mennek. Rábeszélik a pácienst a drága tükrözésre (lehetőleg altatásban), majd felírják a savcsökkentőt...

2021. ápr. 16. 17:20
 4/6 anonim ***** válasza:
A refluxnak lehet az oka a meggyengült gyomorszáj, akkor is, ha kevés a savad. Candida elleni diéta segíthet rajta + gyógynövények + probiotikum. A savcsökkentő ilyen esetben csak ront a helyzeten.
2021. ápr. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Reflux sokszor kevés sav miatt alakul ki.


Ahhoz, hogy normálisan zárjan a gyomorszájad, elegendő sav szükséges, és ha ez nincsen meg, akkor nyitva marad, és visszaáramlik az a kevés is.


Nekem is volt. Narancs, citromlé (magában), savat emelő ételek-italok elmulasztották, gyógyszert ne szedj.

2021. ápr. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Erdekes nekem is hasonlo. Tejtol jobb szokott lenni.
2021. okt. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!