Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Bajom lehet a hashajtóktól?

Bajom lehet a hashajtóktól?

Figyelt kérdés

Múlthét csütörtökön vettem be 2 stadalaxot mivel székrekedésem volt, másnapra ki is ürültem rendesen (egésznap a wc-n voltam).


Aztán most kedden úgy éreztem megint bekell vennem 1-et mivel hiába erőlködtem nem jött, másnapra egy normál állagút tudtam is wczni. Most, vasárnap vettem be egy tisasen fortet, mert szerda óta megint semmi nem jött, csak egy nagyon nagyon kicsi, hiába erőlködöm.


Bélgázaim vannak rendesen.


Sportolni nem sportolok, viszont majdnem egésznap ülök, bár nem hinném hogy ez olyan nagy próbléma lenne hiszen az elmúlt 1 évben csak ülök és eddig nem volt igazán bajom belőle.

Nem mondanám hogy egészségesen eszem, viszont az elmúlt 1 hétben ettem gyümölcsöket, zöldségeket és egyéb ilyen dolgokat amik jók székrekedésre, viszont mégse akar kijönni semmi, ami miatt kezdem aggódni. Olvastam róla, hogy egy idő után a hashajtók székrekedést okoznak.



2021. ápr. 18. 04:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hosszútavon biztos nem jó, mint a legtöbb dolog, de ez még közel sem az a kategória.

El kellene kezdeni picit mozogni. Setalj naponta 15-30percet vagy bármi. Ugyanabban az időpontban, ez viszonylag fontos.

Amikor én csak ülő munkát végeztem, nekem is nagyon belassult az emesztesem egy időben. Én az 5-en lakok, mire lesetaltam és mentem egy 2utcanyi kerulot, már sietnem kellett haza kakalni.

A szervezetem beállt rá, hogy mikor van itt a kaka ideje.


Ha nem is eszel egészségesen, esetleg magvas/tk kenyeret érdemes lenne most mégis kipróbálni, 100%os gyümölcslevek és amennyi zöldség lecsúszik. Ezek mind rostosak, segítik az emésztést.


Illetve még valami: ha picit zsírosabb dolgot eszel, az sem segít?

2021. ápr. 18. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
27%

Azért nem tudsz kakálni, mert lassan hozzászoktatod a szervezetedet, hogy produktum csakis hashajtózás után jöjjön.


De egy idő után már bogyókkal SEM fogsz tudni nagywc-zni.

2021. ápr. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!