Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan ne éhezzek?

Hogyan ne éhezzek?

Figyelt kérdés
Elég sajátos problémám van. Éhezek. Évekkel ezelőtt kezdődött a probléma, mindig is duci kisgyerek voltam, aztán anorexiás lettem es lefogytam. Onnan még volt egy kiút, akkor egy évre kb helyreállt az étkezésem, de azóta nagyon elszegényedtünk és sokszor romlott étel van csak itthon. Már semmi étvágyam enni, régen nagyon utánajártam a kaloriáknak, a makróknak, szóval most már reflexből csoportosítom fejben az ételeket, és elég gáz a helyzet. Heti 4 nap napi 200-800kcalt eszek, a maradék 3 napon a párom hoz nekem ételt tőlük és akkor olyan 1200-1400at is beviszek. A folyadékpótlás megvan és a párom szülei különböző étrendkiegészitőket is vesznek nekem mint vitaminok, de így is botrányos a helyzet. Allergiás vagyok többféle ételre és a szüleim nem tudnak mit csinálni, sok testvérem van és miattam nincs lehetőség mást főzni. Bár ők nem is akarnak róla tudomást venni, úgy gondolják hogy eszek, de nem tudnak rám figyelni szerencsére, így nem izgulnak. Ennek ellenére a súlyom olyan 18as bmi nél stagnál, de kezdem erezni hogy gond van. Pár hete felismertem a problémát és igyekeztem minden alkalmat megragadni amikor volt itthon étel, így sikerült napi 700-900 kcalt bevinnem, de aztán a párommal gond lett köztünk és egy hétig 100-200at ettem, (2 hete volt) és azóta nem tudok visszaállni még az 500 kcalra sem, 2 falat után hányingerem lesz, ha beviszek valamit hasmenésem lesz, az egyetlen vígaszom a vízivás mert az elveszi az állandó éhségem. Nem tudom mit tegyek, már rávettem magam hogy az egész családnak főzök anyukám helyett hogy én is tudjak enni, de nem megy, étvágytalan vagyok, ha mégis sikerül akkor átesik rajtam a kaja.. Kezdjek el egyre nagyobb adagokat enni, vagy sűrübben? Vagy italokkal vigyek be kalóriát? Segítsetek légyszives, tanacstalan vagyok es kétségbeesett, még 2 év mire elköltőzhetek, addig szorítsam össze a fogam és bírjam ki? 18L

2021. ápr. 18. 14:03
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Nagyon sajnálom. :-( Vegyél vitaminozott szőlőcukrot. Azzal tudsz emelni egy kicsit a napi kalóriaadagon és nem drága. Ha tudsz, igen, egyél sűrűbben.
2021. ápr. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De abban semmi fehérje nincs.. sportolok is emellett..
2021. ápr. 18. 15:31
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

"Vagy italokkal vigyek be kalóriát?"

Miért, azokban mennyi a fehérje? Elég jó tipp a szőlőcukor, esetleg fehérjeport szedhetsz. Bár nagyon ellenzem, de még mindig jobb, mint éhezni.

2021. ápr. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
35%
Beszélj a szüleiddel, de pszichológus sem ártana!
2021. ápr. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Amúgy tényleg felesleges épp a fehérje miatt aggódnod. Sokkal komolyabb hiányaid lesznek, ha nem eszel normálisan.
2021. ápr. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ha nem tudok normálisan enni.. Nem arról van szó hogy nyafogok a tükör előtt hogy jaj dagadt vagyok. Örülök hogy a szervezetem defektes és ennyire kevés kaja mellett sem tűnök csontsoványnak. Csak aggódok a szervezetemért.. Köszi a válaszokat!
2021. ápr. 18. 16:06
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Bár ők nem is akarnak róla tudomást venni, úgy gondolják hogy eszek, de nem tudnak rám figyelni szerencsére (itt a kulcsmomentum), így nem izgulnak - anorexiás vagy, ez egyértelmű, és azért éhezteted magad.
2021. ápr. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Te meg nem normális... ha lenne 2 iker kistesód és apukád, aki keresne a családra, elvesztette volna az állását, akkor te sem a saját nyavalyás éhséged miatt nyafognál a családodnak. Örülök hogy ennyi ételre van pénzünk. Nem vagyok anorexiás, tök jól nezek ki, a helyzetemhez képest a szervezetem mindent megtesz hogy harcoljon, büszke vagyok magamra. Menj az önjelölt pszihológus szakmáddal melegebb éghajlatra..
2021. ápr. 19. 18:13
 9/9 anonim ***** válasza:
Azóta mi lett? :(
2022. ápr. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!