Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egy hete szinte egyáltalán...

Egy hete szinte egyáltalán nem emésztem meg, amit eszem, mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Ha olyat eszek (tehát nem szilárdat) akkor hasmenésem van... A zsírt egyáltalán nem emésztem meg. IBS-em van (állítólag, de szerintem inkább áteresztő bél szindróma) így eleve nem eszek sem cukrot, sem glutént sem tejet, de még ígyis szokott azért hasmenésem lenni de akkoris eddig mindig megemésztettem amit ettem. Úgy kezdődött, hogy nagy mennyiségű epe volt a székletemben. Majd a táplálék már konkrétan egészben volt benne.

Elkezdtem Kreont szedni de nemigazán ér semmit, talán ha 10%-al jobb lett.

Eléggé kétségbeejtő a helyzet és nem tudom meddig húzhatom így tápanyagok nélkül.

Kb 3000mg C vitamint szedek és cinket is mellé, hogy ne menjenek ki belőlem annyira a nyomelemek. Az orvos annyit mondott, hogy szedjek probiotikumot (ami valljuk be nem sok lóf*asz😅)...

Székelés előtt igencsak szokott fájni a hasam és attól tartok bélgyulladádom lehet vagy valami naagy gond a hasnyálmirigyemmel és/vagy az epémmel (vagy a gyomorsavammal).

Mindenhol covid van és nemigazán tudok sehova se menni... Szerintetek mennyire súlyos a helyzet?

Nem érzem különösebben gyengének magam, nem szédülök és 3 liter vizet is megiszok naponta...



2021. ápr. 22. 10:30
 1/6 anonim ***** válasza:
18%
Hagyjuk már az éteresztő bél szindróma bromságot, jó?
2021. ápr. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Miért?
2021. ápr. 22. 15:23
 3/6 A kérdező kommentje:
Itt mindig segítségre talál az ember....
2021. ápr. 22. 22:17
 4/6 anonim válasza:
Én azt tudom javasolni, hogy keress fel egy komolyabb orvost és vizsgáltasd ki magad rendesen, amíg nem fordul rosszabbra a helyzet! Nem akarlak megijeszteni, de én ezt tudom tanácsolni.
2021. ápr. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Azóta sikerült megtudni hogy mi volt a baj?
2021. aug. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, köszi az érdeklődést.

Rá kellett jönnöm, hogy ilyen extrém stressz helyzetben a hasnyálmirigyem, de főleg az epém nem igazán funkcionál, valamint ez simán lehet a kovid vonzata. Egy jó ideje (4 hónapja) gyulladáscsökkentőket kell szednem és az IBS

sokkalta, de jobb az emésztésem pedig a kérdés feltétele után kb 3-4 héttel megoldódott.

Aloe növény belsejével kevert citromos vizet ittam reggelente fél literrel éhgyomorra és attól és persze a stresszhelyzet végeszakadtával szépen lassan rendbe jött. De azt a 3 hetet nem kívánom senkinek. Ha kórházba mentem volna bélfertőtlenítőt adtak volna (a háziorvos ajánlotta) és most valahol 6 méter mélységben néznék egy fa lapot szerintem, mert az egészségügyet nem nagyon érdeklik az ilyen témák.

2021. aug. 27. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!