Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gyömbért gyomorpanaszokra,...

Gyömbért gyomorpanaszokra, hogy érdemes fogyasztani ?

Figyelt kérdés
Teában vagy magában, illetve mennyit belőle?

2021. ápr. 24. 09:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Gyomorpanaszokra (reflux) Salvus vizet igyál! A gyömbér egy természetes antibiotikum, ami irritálhatja a gyomrot, mert enyhén csípős.
2021. ápr. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem refluxom van, hanem gyomrommal van valami, csak nem tudom mi pontosan... mert nem fáj, nincs hasmenés se, csak érzem hogy rossz. Van hogy megiszok egy pohár valamit (nem alkohol) már erős hangokat ad ki, ugyan úgy érkezésnél is :/.
2021. ápr. 24. 09:52
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
monduk orvoshoz menj, ő megmondja mi a bajod
2021. ápr. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
39%
Ez gáz!
2021. ápr. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hétfőn megyek.. de már 3 hete ilyen és kezdek belefáradni.
2021. ápr. 24. 10:05
 6/12 anonim ***** válasza:
22%
talán nem kellett volna 3 hétig húzni
2021. ápr. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

Gyömbért ihatsz az élvezeti értéke miatt, de a gyomorpanaszaidon tuti hogy nem fog segíteni!

Amit a 3-as írt az a megoldás!

Nekem évekig voltak gyomorpanaszaim, aztán kiderült, hogy epeköveim vannak. Apámnak szintén, nála cukorbetegséget diagnosztizáltak. Mindkettőnknél az alapbaj kezelése után megszűntek a gyomorpanaszok.

De a tüneteidet okozhatja gyomorsüllyedés is.

A gyomor elhelyezkedése egyéni, bizonyos esetekben más betegség jele, tünete lehet a normálistól eltérő alakja, elhelyezkedése, de mint önálló betegség nem létezik, tehát ez is kivizsgálásra szorul.


És hogy a konkrét kérdésedre válaszoljak:

Mi lereszelünk sajtreszelőn egy termetes gyömbért, ezt beletesszük egy liter citromlébe és ezzel a citromlével ízesítjük a teát, vagy készítünk limonádét. Mindezt természetesen nem gyomorpanaszokra.

2021. ápr. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ utolsónak !


#6 talán már szóltam az orvosnak korábban... mert glutenerzekenysegre gyanakodtam gyorsteszt miatt... o lerázott annyival, hogy tartsak glutenmentes dietat de mivel azzal se változott semmi... szóval azért nem mindenki olyan idióta , hogy itt kérdez előbb minthogy orvoshoz menjen....


Gondoltam arra, is hogy stressz vagy szorongás is okozhatja ...

2021. ápr. 24. 10:25
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

#8

A stressz és a szorongás a fő veszélyforrás, mert a szívproblémáktól kezdve a cukorbetegséggel folytatva, a rákig bezárólag mindennek a melegágya.

Ha stressz okozza a panaszaidat, akkor próbáld meg a legenyhébb stresszoldót (Elenium). Nem okoz rászokást, függőséget, álmosságot, csak egy kis könnyed ellazulást.

A másik:

A gyomorhangokra, diszkomfort érzésre vegyél be minden étkezés előtt 5 csepp Cholagol cseppet, ez az epédre-májadra hat. Mivel tágítja az epeutakat segíti azok ürülését, támogatja az emésztést.

Recept nélkül kapható a patikában.

2021. ápr. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Oh, köszönöm :)
2021. ápr. 24. 10:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!