Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kontaminált vékonybél szindróm...

Kontaminált vékonybél szindrómával (SIBO) tapasztalatok esetleg?

Figyelt kérdés

Sajnos egy Normix kúra nem volt elég probiotikummal sem, most fogom megpróbálni a FODMAP diétát.

Jó lenne ha valaki megírná a tapasztalatait e betegséggel kapcsolatban.



2021. máj. 1. 16:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 anonim ***** válasza:
67%

Már nekem is megvoltak ezek. Mind a kettő. 2x az antibio kúra és a FODMAP is. Tudod mit ért? Lófszt, már bocsánat. Egyszerűen semmit nem ér. Még egyszer elmegyek orvoshoz, de soha többé nem szedek be antibiotikumot, mert teljesen szétcsesz és nem megoldás egyáltalán.


Még egyszer az üzemorvosnak is megemlítettem ezt, ő a leghatározottabban elzárkózott az antibiotikumos kezeléstől, persze azért menjek el a magánrendelésére :) ami egy vagyon. Ja, és ahány orvos, annyi szedési módszert mondtak nekem. Tehát akkor kinek is lehet hinni...az egyik egy hetet mondott az antibiotikumra és napi 2x, a másik 10 napot és napi 1x, a harmadik meg azt mondta, ez így teljesen rossz. Utána sem volt mindegy, hogy melyik probiotikumot ajánlgatták. Szóval én erre már valahogy nem várok megoldást, maradt a szenvedés. Néha szó szerinti szenvedés.

2021. máj. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 A kérdező kommentje:

AMúgy más módon ki lettél vizsgálva? Laktóz, fruktóz, glutén, tükrözések, gyomorsav, UH?


Én még egy gyomortükrözésre elmegyek nemsoká, meg talán székletvizsgálatra.

Nekem a Normix nagyon sokat használt csak sajna visszajött ez az egész szar, és már irtóra unom!

Ilyen 1400-1600 kalóriákat erőltetek le aztán úgy érzem mindig mintha már kizabáltam volna a hűtőt, és tele lennék.

2021. máj. 1. 16:44
 3/76 anonim ***** válasza:

Gyomortükrözésem volt. Azt senkinek, de senkinek nem kívánom.


Gluténra nem vagyok érzékeny, laktóz az kérdéses, de semmi bajom nincs tőle amúgy, kikísérleteztem. Ha kihagyom, akkor is már ebédnél 7 rét görnyedek és olyan vagyok, mint 1 lufi. De az ébredés is úgy kezdődik, mintha egy metán gyár lennék :)


Tudod, hogy miért nem használ? Mert visszavándorolnak a bacik. Ez a bajom nekem is leginkább, bár már a normix sem hatott igazán, csak egy picit lett jobb. Szóval a 2 szakasz közti zárót kellene helyre tenni szerintem.


A kapcsolatom miatt pedig lett egy jó kis rekeszizom sérvem is :) Úgyhogy ez a kettő már olyan szépen kiegészíti egymást és nem tudnak egyikkel sem mit tenni.

2021. máj. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/76 A kérdező kommentje:

És neked mitől alakult ki a betegség?

Szedtél antibiotikumot előtte? (nekem attól, egy időben rengeteget szedtem+stressz+fogamzásgátló+zabálás...)


Én nem hiszem hogy ne múlna el, elvileg a Normix sokszor ismételhető, meg én adok egy esélyt a diétának is. Az tuti hogy a szénhidrátokkal nem vagyok túl jóban.


Valamivel csak lehet segíteni ezen :/

2021. máj. 1. 16:54
 5/76 anonim ***** válasza:

Gyereknek sem volt más, de senki nem törődött vele aztán egyszer csak eltűnt. Diétáztam és fogytam majd 30 kilót. Utána pedig ahogy kapcsolatom lett, fellángolt az egész. Stressz volt szerintem.


150g CH diétán vagyok, nekem pl muszáj, de gyümölcsöt már nem is eszek. Amúgy se tesz jót, a másik meg az, hogy jól elkezd erjedni, ahol még nem kéne. A zöldséggel is óvatosan bánok, főleg azzal, amiben cukor is van.


Nem szedtem antibiotikumot, csak gyereknek amikor beteg lettem néha. Felnőttnek már nem kellett eddig a pontig.


Tudod, hogy mit tesz az antibio hosszú távon? Nem sok jót. Én más megoldást akarok keresni, mert ez felesleges pénzkidobás. Utána meg szedegesd a probiot. Amire meg a 3 orvos ezt mondta:

1.) 2 hétig szedjem utána

2.) az első orvos hülyeséget mondott, 1 hónapig kell

3.) az első kettő nagy hülyeséget mondott, mert akár 3-5 hónapig is szedni kell utána

Na, döntsd el, hogy kinek hiszel. Mondjuk inkább az utolsónak adtam hitelt.


Eddig a rizs+csirkemell kombó bevált, attól nincs baj. Se a TK/TK tönköly kenyér+cukormentes sonka kombótól, HA egész nap csak ezeket eszem. Vicces kicsit :)

2021. máj. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/76 A kérdező kommentje:

Hmm ez érdekes! Több a közös pont a sztorinkban mint vártam.


Nekem is az exemmel lévő kapcsolat alatt jött ki, sok stressz ért...

A 150g CH diétából arra következtetek, hogy IR-es vagy, ez is közös, nekem is volt, de helyre hoztam diétával.

És én is fogytam, igaz csak 12 kilót.


Szóval akkor lehet nem is annyira az antibiotikum a ludas, hanem a 3 dolog ami mindkettőnket ért:


1.stressz (én hiszem hogy a legnagyobb ellenség)

2.IR

3.fogyás


Az IR a szénhidrátanyagcsere hibája által már alapból negatívan hat az emésztésre, a fogyás meg megváltoztatja a bélflórát.


Ez már egy vonal, amin el lehet indulni.


Te jelenleg stresszes vagy? Van olyan megfigyelésed, hogy ha épp jó szakaszban van az életed, akkor a hasi panaszok is enyhébbek?

2021. máj. 1. 17:09
 7/76 anonim ***** válasza:

Mivel kb fél éve megy/ment a szakítás és folyamatosan stresszelt az ex mindennel, ezért gyanítom, hogy ezért lángolt fel az egész. Az IR akkor még nem volt meg amikor újra előjött, az csak rá 2 évre lett, mert elkezdtem a hülye kapcsolat miatt visszahízni.


Most is stresszes vagyok, a gyomrom az jelenleg is fáj, de az meg a reflux.


Az étkezéstől függ teljesen, hogy hogy viselkednek a hasamban a dolgok. Én ezt vettem észre. Nem számított már az se, hogy éppen kevesebb volt a stressz.

Bár az is érdekes volt, hogy egyik nap találtam egy tökjó étrendet magamnak és nem volt baj, másnap ugyanazzal már erős görcsöm lett és nagyon durván felpuffadtam.


Amikor először diétáztam az teljesen spontán jött és nem kötöttem semmihez, akkor érdekes, hogy nem volt, pedig munkahelyet is váltottam közben és interjúkra jártam.

2021. máj. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/76 A kérdező kommentje:

Amúgy néha nekem is jön a savam, de elvileg SIBO-val nekünk pont hogy kevés a gyomorsavunk. A kevés sav vezet a rekeszizom gyengüléshez és az refluxhoz.


Azon gondolkodtam hogy vajon a gyomorsav erősítésnek vagy a savlekötésnek van-e több értelme.


Jelenleg én csak Gaviscont vagy néha Rennie-t szedek, a protonpumpagátló nagyon rossz volt.

Te szedsz valamit a savadra?

2021. máj. 1. 17:18
 9/76 anonim ***** válasza:

Rennie-t, de kaptam rá régen itoprideot ami megint nem ért semmit(és egy vagyon). Úgyhogy igyekszem elkerülni, hogy valami olyat is egyek, ami jobban kitölti a gyomromat, lévén, hogy a diéta miatt már összeszűkült.


Rennie-t viszont csak akkor veszek be, amikor már tényleg annyira fáj és ég, hogy nem bírom elviselni és érdekes módon este jön elő, már amikor elő jön.

2021. máj. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/76 A kérdező kommentje:

Igen ez este szokott, meg ugye a fekvés sem tesz jót neki.

Magánban vagy sztk-ban voltál orvosoknál?

2021. máj. 1. 17:34
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!