Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Most vacsoráztam, azonban...

Most vacsoráztam, azonban nagyon szédülök és iszonyatos éhséget érzek továbbra is. Próbáljak még enni, vagy idővel el fog múlni? (IR)

Figyelt kérdés
Gyanakszom rá, hogy inzulinrezisztenciám van, tervezem is felkeresni a háziorvosomat, hogy megkezdjük a kivizsgálást, bár korábban csak a +10 kiló hízás miatt, illetve családban előforduló cukorbetegség miatt akartam menni. Mostanában azonban furán érzem magam evés után, gyakran szédülök és gyengének érzem magam, bár inkább elaludni szoktam ilyenkor, viszont most olyan farkaséhség tört rám, amilyet nem rémlik, hogy éreztem volna. Mit tegyek ilyen esetben? Gondolom, bármennyire is kívánom az édeset, azt mellőzzem.

2021. máj. 2. 20:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sürgősen kellene venned egy vércukormérőt, és megnézni ilyenkor, mi a helyzet.
2021. máj. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Van, régebben is gyanakodtam cukorbetegségre rosszullét miatt (rendben volt mindig, bár leginkább reggel mértem, illetve vérvételek alkalmával sem szokott gond lenni az éhomival), de már lejártak a csíkjaim. Holnap veszek bele akkor újakat.
2021. máj. 2. 20:33
 3/8 A kérdező kommentje:

Kb másfél órája ehettem, mértem most többet is, 5.4-5.9 közötti értékek jöttek ki, de így hogy több mint két éve lejártak, nem tudom mennyire hihető az eredmény.


Ilyen rosszullét esetén mennyivel evés után kellene megnéznem? Rögtön, vagy várjam ki az egy (két?) órát?

2021. máj. 2. 21:07
 4/8 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne minél előbb elmenned cukorterhelésre, ahol az inzulinértékeket is nézik. Úgy tudom, hogy a háziorvos csak sima cukorterhelésre küldhet el, ezért érdemesebb lenne inkább magánban megcsináltatnod ezt a vizsgálatot.
2021. máj. 15. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hónap végére kaptam időpontot, addig pedig igyekszem diétázni, remélem, az nem fogja befolyásolni a vizsgálat eredményét.
2021. máj. 15. 12:04
 6/8 anonim ***** válasza:
A cukorterhelés előtti 3 napon fontos, hogy minimum 150 g szénhidrátot fogyassz.
2021. máj. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :)

Cukrot is fogyasszak előtte?

2021. máj. 15. 21:10
 8/8 anonim ***** válasza:
Cukrot korlátlanul fogyaszthatsz előtte, csak az a lényeg hogy a vizsgálatra éhgyomorra menj, és csak azután ehetsz, miután az utolsó vérvétel is megtörtént.
2021. máj. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!