Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez az evés jó egy cukorbetegnek?

Ez az evés jó egy cukorbetegnek?

Figyelt kérdés

Reggeli:

-Tükörtojás (1 tojás)

-2 szelet tk. toast kenyér

-Kígyóuborka (50g)

-Sárgarépa (77g)

-2db koktélparadicsom


Tízórai:

-1 szelet tk. toast kenyér

-1 szelet sajt


Ebéd:

-71g szarvacska tészta

-60g paradicsomszósz

-50g mozzarella


Uzsonna:

2 kocka 80% étcsoki


Vacsora:

2 szelet tk. pirítós (kreatívabb nem jutott eszembe😅)


Kcal: 1012

(többet akartam de ennyi elég volt)


CH:130g (ez is kevéske kicsit)


Zsír 27g


Az értékeim rendben voltak



2021. máj. 9. 18:01
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

Fehérje az nagyon kevés van így az étrendben. És a zsír is lehet magasabb.

Ne a szénhidrát tegye ki a napi adag 50+ százalékát.

2021. máj. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha 35-40 kg vagy, akkor jó
2021. máj. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
A legjobb indulattal mondom, ne itt, a gyakorikérdéseken tegyél fel ilyen kérdést, mert itt mindenki is szakértő a fotelból. Keress fel egy dietetikust, egy jó szakembert, akár kérdezz rá nála, hogy ez jó-e, vagy javítsa ki ha kell, vagy írjon egy személyre szabottat. De kérlek, ne az itteni nlc-ről tanult emberekre alapozd az egészséged!
2021. máj. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Meglepődnél, hogy a tanult dietetikusok között is mennyi kontár van. Egyél többet, a zsírt pedig nem hogy növelni, inkább fokozatosan csökkenteni kellene, hogy javuljon az inzulin érzékenységed.
2021. máj. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem lepődnék meg, tudom. Ezért mondtam a jó szakembert (mint dietetikust). De még egy rossz fajta dietetikus is jobb, mint az itteni laikusok véleménye, akik a netről összeolvasnak minden baromságot, és egy beteg embernek adnak tanácsot.
2021. máj. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
És ha én tanulmányokkal igazolom, amit állítok? Akkor már jobb vagyok, mint egy rossz dietetikus?
2021. máj. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez most komoly? Milyen felelősséget vállalsz ezért az emberért? Csak leírod a netről összeszedett tanulmányaidat, ettől nem leszel orvos. És sosem leszel egyenrangú egy orvossal, továbbra is csak laikus maradsz. Az orvosok 4-9 évet tanulnak egyetemen azért, hogy orvosok lehessenek, szerinted megoldható ez a szakma néhány tanulmánnyal??

Amúgy meg ha rendes szakemberhez (dietetikushoz, orvoshoz - mert már minden formáját le kell írni ugye a jónépnek) fordul, akkor nincs is miről beszélni.

Egy rossz dietetikus és a fotelhuszár tanulmánnyal igazolgatós faszagyerek nálam egy kalap alá van véve. Csak az egyik legalább végigcsinált egy képzést, még ha kettesre is. Te még eddig sem jutottál el.

2021. máj. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Na de az általam hivatkozott táplálkozás kutatók már végig csináltak 1-2 képzést. Meg a tanulmány nem épp ugyanaz, mint egy nők lapja cikk. A dietetikus milyen felelősséget vállal, ha a cukorbeteg állapota rosszabodik? Csak mert a legtöbb a 160 g ch diétát ajánlja, amitől hosszútávon a legtöbb cukorbeteg állapota rosszabodik. Akkor miről beszélünk?


Egyébként teljesen értem a nézőpontodat és egy ideális világban tényleg így kéne működnie, ahogy mondod. De sajnos aki kicsit is bele lát az itthoni táplálkozás tudományi "szakértők" munkájába, az tudja, hogy nagyon rossz a helyzet. Az a szomorú valóság, hogy ha megfelelő forrásokból tájékozódsz, akkor pár hónap alatt többet fogsz tudni a témáról, mint a magyar orvosok 80 százaléka. Aki pedig az orvosi képzésbe belelát, az nem példálózik velük, tudniillik nagyon minimális táplálkozástudományt tanulnak a 4-9 év alatt. És az a kevés sem naprakész sajnos m

2021. máj. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Már kezdtem megelégelni a trollkodásodat, de aztán elolvastam a második bekezdést, és megnyugodtam kicsit :D

Amúgy igen, tudtommal minden orvos, aki a betegért tesz valamit, felelősséget is vállal.

Igen, tudom, az rengeteg. Annyi egy egészséges embernek sem ajánlott, nemhogy egy cukorbetegnek...

Amúgy én érdeklődöm a szakma iránt, de én úgy vagyok vele, hogy a papír legyen meg, aztán megtanulom rendesen az egészet. De ezt én csak másodállásban csinálnám szívesen, nem tudom, mennyire érné meg, majd mérlegelek még egy kicsit :)

A második részre: ha tudnád, hányszor diagnosztizáltak félre, én meg magamat jól... amikor több orvosnak is röntgenszeme van, de volt már olyan is, amelyiknek a röntgenen levő bokatörés is kevés volt, azt mondta, hogy húzódás (konkrétan mikor boka mozgatását kérte, a lábujjaim mozogtak csak. nem volt gáz a helyzet...). Szóval igen, tisztában vagyok vele, hogy a magyar eü. nincs a helyzet magaslatán, de annyi hülyeséget lehet olvasni itt is, hogy az eszem megáll. Fogyókúra kategóriát kerülöm nagy ívben, mert egyszerűen felidegesít a sok okos. :(

2021. máj. 10. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Igen, tudom, az rengeteg. Annyi egy egészséges embernek sem ajánlott, nemhogy egy cukorbetegnek..."


Tessék?? Éppenhogy a 160 g ch rohadtul kevés. Az 640 kcal. Egy átlagos, 2000 kalóriás étrend mellett az alig 30 %. Azért rosszabodik a cukorbetegek állapota, mert a ch megvonás mellett több zsírt visznek be, ami rontja az inzulin érzékenységet.

2021. máj. 10. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!