Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gluténérzékeny lettem, cukrász...

Gluténérzékeny lettem, cukrászdai fagyiról is le kell mondanom, van benne glutén?

Figyelt kérdés

Sziasztok, pár hete kiderült, hogy gluténérzékeny lettem. Nem volt könnyű megbarátkozni a dologgal főleg, hogy teljes életmódváltozást követel. A kérdésem az lenne, hogy még a sima cukrászdai fagyiról is le kell mondanom, az is tartalmaz glutént?

Kérlek segítsetek, nem szeretnék bizonytalanságban lenni, és igen, tudom meg lehetne kérdezni az eladót, de nem feltétlen biztos, hogy tudja ő is, esetleg tapasztalat alapján tudnátok segíteni?

Válaszokat előre is köszönöm! :*



2021. máj. 10. 07:36
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Mi is csak abból tudunk kiindulni, amit az eladók mondanak.


Kérdés, hogy mennyire vagy gluténérzékeny? Ha egy helyiségben főznek gluténnal az gond neked?


Elvileg a fagyik többsége nem tartalmaz lisztet, de mondjuk csokis-kekszet nem ehetsz.


A tölcsérre figyelj, abból gluténmenteset kérj.

2021. máj. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Sorstársad vagyok, közel 20 éve. Fentebb is írták, hogy nem mindenki egyformán cöliákiás (gluténérzékeny). Magadnak kell rájönnöd, hogy melyik élelmiszer okoz problémát. Én a Cartedorosakat ehetem és sört is ihatok. A fagyikban főleg a hozzáadott színezékek (E-összetevők) a veszélyesek. Csak az elején riasztó a táplálkozás, de idővel belejössz. Igaz, nekünk sokkal drágábbak az élelmiszerek, mint másoknak. Nézz utána az interneten a budapesti Táplálék-allergia Centrum honlapjának. Egyik legolcsóbb üzlet és alighanem websopjuk is van, tehát kifelé is szállítanak. Ha kérdésed volna, írhatsz privátban is.
2021. máj. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

LEHET... pl van olyan fagyi amit búzakeményítővel sűrítenek - halál komolyan, citromsorbet, azt hittem, dobok egy hátast.


Plusz: ha a gluténos fagyikanállal adja a "nem gluténos" fagyit, akkor azt ki is dobhatod.


Persze, lehet szórakozni vele, de attól, mert xy hasi panaszokat épp nem okoz, a bélbolyhokat pusztítja.

2021. máj. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%

Régebben lepontoztak, sőt még sértőn is válaszoltak arra a válaszomra, hogy én már 2 (kettő) alkalommal is ettem 1-1 szelet süteményt, amiről nagyon jól tudtam, hogy búzalisztből készült. Ki akartam próbálni, hogy mit eredményez. Semmilyen hatását nem éreztem. Mások pedig még a kenyerüket sem szelhetik azzal a késsel, amivel előzőleg búzakenyeret szeltek. Kétlem, hogy ez annyira hatna, de cáfolni nem akarom és nem is tudom.

Ami a bélbolyhok pusztulását illeti a glutént tartalmazó étel után, az tényleg fennáll, de huzamosabb ideig kellene így étkezni. Ráadásul - ami nagyon fontos - gluténmentes ételek fogyasztása esetén a bélbolyhok kiújulnak. Amikor szinte teljesen elpusztultak a bélbolyhaim sokszor látogattam a WC-t (néha későn...). Miután diétázni kezdtem kiújultak, amit a kivizsgálások is megerősítettek. Nálam szűk 15 év óta ez áll fenn. A feleségem is megszokta a főzést, ma már fel sem veszi. Persze, kicsit több a munkája miattam, de sokszor ő is az én lisztemet használja magának és nincs gond.

2021. máj. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is ettem süteményt... véletlenül (mert az exem anyja "összekeverte"), azt hittem, ott halok meg utána.
2021. máj. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Megint lepontoztak, úgy látszik hazug disznónak tartanak egyesek... Nem izgat!
2021. máj. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#6 A tesómnak semmilyen tünete nincs, ha lisztet eszik. 20 évesen egy csontsűrűség vizsgálaton derült ki, hogy olyan súlyosan cöliákiás, hogy csontritkulása van.


Nem csak azért kell minimalizálni a glutént, mert tüneted lesz utána. (Szerintem ezért pontoznak le, de felpontoztalak, mert tényleg a kérdésre próbáltál válaszolni).

2021. máj. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget. Természetesen mindenkinek jár a zöld pacsi :*
2021. máj. 11. 18:25
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, en is az vagyok es nyugalommal eszem a fagyikat. A kekszeseket egyertelmuen kerulom, a tobbi jo lehet, de a gyumolcsosek a legbiztonsagosabbak
2021. máj. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!