Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Véres volt a székletem, nagy...

Véres volt a székletem, nagy a baj?

Figyelt kérdés
Nemrég voltam mosdóba és véres volt a székletem. Tegnap, meg tegnapelőtt nem voltam mosdóba, és viszonylag “kemény” is volt, tehát szúrt. Maga a széklet nem volt véres, csak a wc kagylóba volt vér meg a papíron. Felsértette, vagy nagyobb a gond? Hozzá szeretném tenni, hogy az elmúlt 2 napban mikor nem voltam mosdóba, nagyon sokat ettem, és csípőset is.

2021. máj. 16. 13:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Felsértette. Ügyelj rá, hogy mindig puha legyen a széklet, és naponta menj el.
2021. máj. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Esetleg aranyer is lehet, ez is okozhatja
2021. máj. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok, ilyen korban is lehet aranyér?
2021. máj. 16. 13:45
 4/8 anonim ***** válasza:

Persze, ez nem korfuggo. Sajnos nekem is van mar eleg regota, allando szekrekedessel kuzdottem gyerekkent, valoszinuleg emiatt jott ki.

Nem tudom mikor johetett ki eloszor, de az tuti, hogy 14-17 eves korom korul. Elvagyok amugy vele, evente egyszer okoz problemat kb,akkor picit faj, de egyelore meg nem gondoltam mutetre, csak ha majd tartosan faj, nem huzodik vissza.

2021. máj. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát nem gyakori ilyen fiatalon arany ér
2021. máj. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%
Milyen mértékben volt véres? Nem mindegy hogy csak megséetette valami a végbél nyílásodat, vagy a bélrendszeredben van a baj
2021. máj. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nem volt tulsagosan veres
2021. máj. 16. 13:54
 8/8 anonim ***** válasza:
A széklet színe segít a kiváltó ok meghatározásában. Ha a székletben található vér barnás vagy világos piros, az általában azt jelzi, hogy az alsó gasztrointesztinális traktusban van a vérzés forrása. Ilyenkor a vérzés oka lehet anális repedés, tumor, vastagbél polip, rák, aranyér és a vastagbél gyulladása, de masszív gyomorvérzés esetén is kerülhet emésztetlen vér a székletbe. Sok ijedelemre adhat okot, hogy cékla és paradicsom fogyasztását követően is vörösre színeződhet a béltartalom, mely könnyen összetéveszthető a vérrel.
2021. máj. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!