Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mitől lehet, hogy nem tudok...

Mitől lehet, hogy nem tudok hízni? Kóros soványság?!

Figyelt kérdés

180cm, 59kg, 21 évesen. Átlagos magasság, átlag alatti súly... Ovis korom óta ez jellemez engem. Amikor iskolába kezdtem járni, szüleim sok orvoshoz elvittek, mert többek szerint is sovány voltam (nem tévedtek :D), de nem találtak semmi okot, ami miatt ne tudnék hízni. Gyakorlatilag mindig én voltam a legvékonyabb az osztályomban, középsuliban szintén. Fizikai munkát végzek (autószerelő), viszonylag sokat mozgok, bár nem sportolok rendszerszerűen.

A testépítés/súlyzós edzés egyátalán nem vonz, többször neki estem, próbáltam otthon, teremben, egyedül, barátokkal, de egyszerűen nem érdekel, nem tud lekötni, semmi motivációm sincs iránta. Ez nem az én sportom. Szívesen bickilizek vagy futok, sétálok hosszúkat. Kondimmal nincs baj, 60-70kmt biciklivel bármikor letekerek 10-15 perces pihenővel a táv közepén (ekkor iszok, meg bedobok valami kaját). Szerintem ez rendben van.

1 éve kiszámoltam, hogy mennyi kalóriát viszek be egy nap átlagosan, 10 nap alapján kijött 2700kcal 1 napra. Megnöveltem ezt a kalóriamennyiséget 3000-re, simán betolom szilárd táplálékkal, nem sok ez. Viszont nem változott semmi. 1 év alatt kb fél kilót híztam. Néha vannak kiugrások a kalóriabevitelemben főleg felfele (pl egy átlagos napon egy esti pizza a barátnőmmel stb). Zöldséget keveset, azt is inkább főzve mint nyersen, gyümölcsöt napi 1-2 alma, heti szinten 1-2 barack vagy narancs, tehát nem túl sok ilyet eszem. Tudom, hogy nem túl egészséges a sok hús/tejtermék fogyasztása, de nem birom elhagyni és nem is akarom. napi szinten eszek húst, többnyire csirkét vagy disznót, heti szinten legalább 1x halat. Köretnek rizs, sült krumpli mikor mi jut eszembe vagy mi van otthon. Tejtermék az nekem kiskorom óta nagyon sok elfogy, joghurtok, sajtok, képtelen vagyok kihagyni őket. Rossz szokás, de mivel nem látom negatív hatását, gyakorlatilag heti 2-3x chips, csoki, magvak, gyorskaja is elfogy. A cukorbevitelem is viszonylag magas, napi 50-70 gramm között szok megállni. Számításaim alapján a fehérje és zsír bevitelem magasabb mint ami a testsúlyomhoz ideális lenne. Kenyeret is sokat eszek, ráadásul nem ritka, hogy vastagot vágok, jól megvajazom, persze a zsírosabb fajta vajjal mert az finomabb (meg gondolom egészségtelenebb is) de még ígyis semmi. Pár hete vakbél gyanújával be mentem kórházba, csináltak ultrahnagot, röntgent, vérképet minden rendben volt, végül csak gyomorrontás miatt voltam nagyon rosszul. Ez után gondoltam csináltatok egy teljes kivizsgálást, minden érték (vércukor stb) rendben van. Pajzsmirigyem is rendben van. Egyszerűen nem értem mi van velem, miért ilyen a szervezetem, az orvos szerint csak ilyen a genetikám örüljek neki. Engem nem zavar a vékony testalkatom, nem kell engem nézegetni, akinek nem tetszek forduljon el :D Viszont érdekelne, hátha valaki tud valami ötletet adni, ami segíthetne. Egyébként próbáltam egészségesebben táplálkozni, de valamiért abbahagytam, pedig nem fogytam tőle, csak talán többet kellett ennem. Jaj igen, szinte 2-3 óránként éhes vagyok. Amióta megnöveltem a kalóriabevitelem annyi történt, hogy a napi 2-3 nagyvécéből lett 4.

Tudom, hogy már unjátok olvasni, de még ezt az érdekességet meg szeretném osztani: ha betegség miatt (pl multkori gyomorrontás) nem tudok/nem ehetek, vagy diétás kaján kell lennem (3 napot nem bírtam ki egyébként ilyen ételekkel), akkor egész gyorsan lefogyok 2-3 kilót, de ezt akár 1 hét alatt visszaszedem. Bár ez után még többet eszek jóval, folyamatosan éhes szokok lenni. Bár ez ritkaság, évi 3-4 nap max amikor nem tudok enni valami miatt.


Köszi, ha valaki végig olvasta. Szerintetek mi áll ennek a hátterében? Tényleg csak genetika? Vagy egyszerűen kevés a 3000-3200 kcal 1 napra nekem a hízáshoz?



2021. máj. 20. 18:45
 1/4 anonim válasza:
38%
Gondolom nincs semmi bajod csak (szerencsés vagy és) ilyen a genetikád. Nekem is van ilyen ismerősöm lány és fiú is. +Ha fiú vagy akkor még lehet, hogy most is növésben vagy/voltál és akkor megint többet kell enned. Szerintem ha hízni akarsz akkor egyél annyit amennyi még jól esik. Egyél sok pékárut:) Nem a legegészségesebb de attól biztos könnyebb hízni!
2021. máj. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
24%
Sajna még nem tart ott az orvostudomány hogy segítsen rajtad. Én is hasonló paraméterekkel rendelkezek csak már idősebb vagyok. Étrenddel gyakorlatilag nem tudod befolyásolni a testsúlyod. Pontosabban fogyni azt tudnál ha nem eszel semmit:) Inkább nézd meg szüleid, nagyszüleid. Ők milyen alkatúak voltak, mely életszakaszukban híztak stb. Férfiak általában akkor híznak meg mikor gyermekük születik. El kell fogadnod és a környezetednek hogy te ilyen vagy. Nem érdemes túl sokat enni, az csak pénzkidobás és feleslegesen terheled a szervezeted aminek évek, évtizedek alatt kárát láthatod.
2021. máj. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kevés vszeg... én 3000-rel súlyt tartok, 3500-4000-rel van meg a heti 1+ kg.
2021. máj. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#3 és miket eszel? Nagyon költséges lehet ennyit enni egy nap, ha egészséges ételekből akarja az ember fedezni.
2021. máj. 30. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!