Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mivan velem? Már reggelit sem...

Mivan velem? Már reggelit sem eszem

Figyelt kérdés
Sose voltam valami jó evő. Talán kiskoromban. Nem tudom mi van velem. Nagyon sovány vagyok és akarok ezen változtatni mert elkezdtem edzeni és tudom hogy az izomnövesztés másik része a rendes evés. Viszont már a gyönyörű csokis fánkot sem akarom megenni. Nem tudom ránézek, elcsodálkozom milyen szép és csokis de aztán nem eszem meg mert... nem tudom elmagyarázni az érzést, olyan mint a lustaság meg leszarom keveréke... nem tudom leírni. Ha pedig megeszem csak rossz érzésem lesz. Nem nevelték belém hogy ne egyek reggelit/jó ha sovány vagy és nem vagyok anorexiás tudtommal. Csak utálok enni. Tudtok segíteni?

2021. máj. 23. 21:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Fúha ez nehéz ügy, én meg alig bírom megállni, hogy ne egyek.

Talán segíthet ha csúszósabb kajákat eszel. Pl. nem sült csirkemellt rizzsel, hanem tejszínes csirkemellt tésztával. Lehet esetleg a fűszereket is variálni. Próbálgasd, melyik makrotápanyag tetszik a legjobban (fehérje, szénhidrát vagy zsír).

Esetleg, mivel látszik hogy inkább pszichésen van a probléma jelen, próbáld meg ott lerendezni, vagy ösztönözni magad. Bármivel. Gondolhatsz arra, hogy az az étel neked olyan, mint egy autónak a benzin - nem megy vele. Ilyen hasonlatokat kitalálhatsz, te tudod, melyik jön be neked a legjobban.

2021. máj. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Reggel nekem se jön magától. Sütit persze bármikor, reggel módjával még jó is lehet néha, ha amúgy hosszabban felszívódóval meg tudod toldani utána, de ami ilyen nem-nemnormális reggeli, arra evés közben is csak erőltetetten jön az étvágy. Sokáig csináltam, hogy jóval korábban keltem a szükségesnél, picit rámeditáltam a kávéra, picit kitoltam az arcomat a friss levegőre, néha komplett sétálgatásra, aztán kimondottan gyors tus, és nem volt mese, jöhetett a tegnapi ebéd maradéka is, vagy akármi. A savasabb dolgok magukban persze nemigen, de azokat meg körbe lehet venni ilyen rántotta vagy zsíros kenyér álcával, akkor meg már nagyon jók. Szóval friss levegő. A dolog utóhatása pedig egy egészen inspirált életteliség. Mondhatjuk, hogy megéri este nyolckor önkéntes takarodót fújni, például csak ma. Azt ne nézd, hogy éjfél után írom ezt: holnap semmi, délután nagy szunya kerekedett (ami maga a jó vasárnap egy mondatban), tervem most nyolc körül naturálban megriadni... :)
2021. máj. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom, hogy így van-e, de ne rögtön felkelés után akarj enni, igyál egy pohár vizet, az beindítja az anyagcserédet, és felkelés után kb fél órával egyél
2021. máj. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!