Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 21 éves vagyok. Kiskorom óta...

21 éves vagyok. Kiskorom óta savas vagyok de mostanában rendszertelenül étkezem stb ès mostanában iszonyú rossz. A téma lenne hogy aki szintén ebben a cipőben jár mit étkezik egész nap? Minden segítséget/tippet meghallgatok és megköszönök.

Figyelt kérdés

2021. máj. 25. 02:34
 1/4 anonim ***** válasza:
orvosnál voltál?
2021. máj. 25. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én hasonló korú vagyok, leírok mindent:


Amit messziről kerülj amíg helyrejössz: kávé feketén éhgyomorra, nagyon paradicsomos ételek, puffasztó ételek (káposztafélék, karfiol, babfélék) és a zsírban tocsogó, csípősfűszeres ételek (gyorskaják, sós nasik, bő olajban sült ételek).


Amik jók: teljes kiőrlésű pékáruk, lassú felszívódású szénhidrátok (barnarizs, bulgur, néha köles, durumtészta), sovány húsok (csirke,pulyka,karaj), halak, párolt zöldségek (cukkini,répa,padlizsán, kis brokkoli stb...), banán, nem savas egyéb gyümölcsök (savasat ne önmagában edd), joghurt, sovány tej, sovány túró, tejföl mértékkel. Cukrot váltsd le eritritre, és nasinak nyákosabb ételeket egyél, pl.zabkása, chia puding, egyéb pudingok,tejbegríz...


Gyógyszeres,gyógynövényes rásegítések vény nélkül: Gaviscon szirup étkezések után 10ml+lefekvés előtt

és/vagy Quamatel mini (ez 8-9órán át hat).

Iberogast gyógynövény cseppek napi 3*20csepp étkezések előtt.

Reflux teakeverék esetleg, vagy akár Salvus víz. Ha semmi másod nincs, enyhe citromos víz kortyolgatása.


Orvosi vonal: valószínűleg pantoprazolt kapnál, ami előtt azért én a helyedben elmennék gyomortükrözésre, meg semmiképp nem tartós megoldások ezek (emésztést lerontják, meg a tápanyag-és vitaminfelszívódást, nekem pl.hajhullásom is lett, meg a bélflórát a gyatra emésztés miatt helyrevágja). Ha már vényes gyógyszer, a Quamatel 40mg sokkal jobb.


Kiegészítő tippek: ha van túlsúlyod, mindenképp add le, mert ez növeli a hasűri nyomást. Ne hordj szoros nadrágot, harisnyát, övet, semmi ne nyomja a hasad. Igyekezz ne hajuldozni, inkább guggolva emelj. A párnád emeld meg éjszakára.

Okot is keress a kezelés mellett, pl. ételintoleranciák, vékonybél kontamináció, helicobacter.

2021. máj. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem nem voltam.

Régen kiskoromban voltam akkor annyit mondtak h sok sav termelődik mindig ahogy felkelek egyek valami szárazat pl piritos háztartási keksz ilyesmi

És az ilyen durva ételeket fűszer stb kerüljem.

Csak mostanában reggel fekszem le aludni pici felesleg is feljött rám bár tûlsúlyos nem vagyok közel 180 cmel és 81 kgal vékony alkatú vagyok.

Sosem reggelizem èvek óta stb és szerintem ez most jött ki.

2021. máj. 25. 17:23
 4/4 anonim ***** válasza:

Felnőtt korom előtt nekem is ugyanezek a problémáim voltak.

Szerintem idegi alapon, az iskola miatt.

Idővel elmúlt, de akkor rettenetes volt, és az orvosok sem hittek nekem.

Voltam laborvizsgálaton, utána felírtak egy savanyú ízű "Optacid" nevű tablettát, ami állítólag segített, de nekem továbbra is égett a gyomorszájam.

Amikor végetértek az iskolai és családi nyűgök (befejeztem az iskolát és elköltöztem otthonról), akkor megszűntek a problémáim.

Manapság (54 vagyok) néha szokott égni a gyomrom, de annak mindig megvan az oka, és szódabikarbónával azonnal kezelhető, és az egy adag után hónapokra elmúlik a gyomorégés.

A savlekötőkkel vigyázni kell, mert tönkrevághatja a bélflórát, a gyomor ellenállóképességét, valamint a vér elektrolit szintjét (kálum) is felboríthatja.

Az alumínium tartalmú savlekötőket meg el kell felejteni, mivel bizonyítottan demenciát okoz.

2021. aug. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!