Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha délelőtt fél 11-ig nem...

Ha délelőtt fél 11-ig nem eszek az egészségtelen?

Figyelt kérdés
Reggel 5 óra körül felkelek, később nem kívánom a reggelit. Étvágytalan vagyok. Fél 10 felé már kissé gyengének érzem magam, néha szédülök is. Gondolom ilyenkor leesik a vércukrom. Fél 11-kor érzem úgy, hogy képes vagyok enni. Ha elmegyek itthonról, akkor is csak fél 11 felé eszek. Viszont akkor egyszerre eszek sokat (majdnem fél kg kenyér elfogy). Olyankor csak eszek, meg eszek, amíg nem érzem úgy, hogy többet nem bírok enni. Ebédelni délután fél három előtt nem szoktam. Ebédre nem eszek sokat. Este szoktam még enni vacsorát. Az gond, hogy fél 11-kor eszek először? Baj, hogy addigra megszédülök, leesik a vércukrom?
2021. máj. 27. 12:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

10 körül ihatnál pl otthon készített mézes teát.

Igazából a fél kg kenyér az sok és egészségtelen. Kivéve ha teljes kiőrlésű, adalékanyag mentes.

2021. máj. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én nem lennék mérés nékül olyan biztos benne, hogy a vércukrod esik le. Én is azt hittem, aztán vettem egy mérőt, hát teljesen normálisak voltak az értékek. Nekem nem leesik, hanem lassan fölfelé kúszik (a normális határokon belül), ha nem eszem reggel.


Hogy ez mennyire egészséges, hát nem tudom. Szokták hangsúlyozni a reggeli fontosságát, de hogy ez tudományosan megalapozott-e, passz. Inni igyál mindenképp, víz is jó, mert alvás közben a legtöbb ember kiszárad.

2021. máj. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én kifejezetten utálok reggelizni, mert utána nem vagyok jól - rosszul esik. Viszont ha elmúlik az a kis rosszullét utána sokkal energikusabb és fittebb vagyok. Szóval reggeliznk kell, de inkább könnyűeket: műzli, vajas kenyér, kis pogácsa kávéval.

Volt munkahelyem ahol csak délben tudtam először enni. Egy idő után hozzászokik az ember, de nem hinnén hogy túl jó a szervezetnek.

2021. máj. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 manly ***** válasza:
Önmagában nem gond, de inni kell.
2021. máj. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
61%

Nem lenne gond, ha nem lennel rosszul, aztan nem vagnal be majdnem fel kilo kenyeret. Ez meg teljeskiorlesubol is sok.

Probalj korabban enni es valami laktatobbat, pl tojasrantotta, zabkasa, ilyesmik.

En se eszek delig egyebkent semmit, csak kavezom, de 8kor kelek, nem 5kor es nem vagyok rosszul.

2021. máj. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5-össel egyetértek.

Ha enni nem tudsz, igyál valamit, ez lehet akár egy turmix vagy tejeskávé is.

Én sem tudok reggel szilárdat enni, de folyékonyat simán.

2021. máj. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hasnyálmirigy megy tönkre!
2021. máj. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket!
2021. máj. 27. 16:53
 9/9 anonim ***** válasza:
Én sosem reggelizek, kb 11-12 fele szoktam először enni, de addig sok vizet iszom és egy kávét.
2021. máj. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!