Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hízni akarok! Mit tegyek?...

Hízni akarok! Mit tegyek? (súlyzós edzés kizárva!)

Figyelt kérdés

21/f vagyok, 182 cm és 59-60kg... tükörbe nézve és a BMI kalkulátor szerint is sovány! Izom és zsír is alig van rajtam, egy átlagos lány karja/lába is vastagabb mint az enyém.


Tudtommal nincs semmilyen betegségem, az anyai nagyapám alkatát örököltem, ő magasabb volt és szintén sovány.


Súlyzós edzés és a legtöbb edzésforma nálam ki van zárva, 45 fokos gerincferdülésem van amit már 10 éves koromban diagnosztizáltak jártam is gyógytornára éveken keresztül. (nem feltűnő ha ruhában vagyok)


Szóval egyszerűen csak hízni szeretnék, lehetőleg minél hamarabb. Tudtok ajánlani valami étrendet, megoldást, forduljak esetleg szakemberhez? Nagy álmom hogy legalább 10 kilóval többet nyomjak a mérlegen.



2021. jún. 19. 23:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Keress valami olyan mozgásformát amit tudsz

rendszeresen csinálni. Pl. úszás. Mozgás nélkül

ha hízol csak zsír megy rád, nem lesz esztétikus

a megjelenésed. A mozgás étvágyat is csinál.

2021. jún. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Attól, hogy van gerincfererdülésed az nem zárja ki a súlyzós edzést. Rengeteg olyan gyakorlat van ami nagyon kicsit vagy egyáltalán nem terheli a gerincet, nem mellesleg ha nem teszel ellene, akkor nem fog sehogyse elmúlni.

(bár írtad a gyógytornát, nem mondom, hogy nem jó, de szerintem nem a legjobb, de kinek mi)


Ha sport nélkül szeretnél hízna, akkor az sajnos vagy nem sajnos mind zsírba fog menni.

2021. jún. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
0%
Menjél kapálni
2021. jún. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Gerincferdülés nem zárja ki a súlyzós edzést, csak korlátozza. Vannak olyan gyakorlatok, amik hanyatt fekve végezhetők például, akkor nem terhelődik axiálisan a gerinc. De ehhez mindenképpen keresned kell egy hozzáértő edzőt, lehetőleg olyat, akinek van gyógytornász képesítése is, és az meg tudja mutatni a gyakorlatokat, meg elmondja, mire kell figyelned.

Edzés nélkül csak zsírt fogsz felszedni.

A tömegnövelő étrend alapjairól itt találsz egy nagyon jó cikket, van benne mintaétrend is:

[link]

2021. jún. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha gerincferdülésed van akkor pont, hogy segítene neked a súlyzós edzés mert megerősödik a hátad. Vagy egyszerűen csak arról van szó, hogy nem akarod?
2021. jún. 20. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Érdekes, én folyamatosan azt hallgattam gyerekkoromban, hogy ússzak többet és edzek többet (ortopéd orvos), annak ellenére, hogy testnevelésből felmentést írt, mert a hülye tesitanár miatt egyszer kb 2 hétig mozdulni se tudtam
2021. jún. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

De edzeni is akarok csak eddig mindenki eltanácsolt tőle, orvosok, személyi edzők is azt mondták inkább kerüljem el a konditermeket.


Érdemes lenne egy dietetikust is felkeresni?

2021. jún. 20. 15:40
 8/8 anonim ***** válasza:

A konditermeket akkor kerüld. Az orvos biztos tud

tanácsot adni:milyen mozgásforma jó neked.

2021. jún. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!