Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hízni fogok, ha gluténérzékeny...

Hízni fogok, ha gluténérzékeny vagyok és elhagyom a glutént?

Figyelt kérdés

Még nem bizonyosodott be, csak erősen gyanítom, hogy ez lehet a probléma. Ki szeretném vizsgáltatni, ha jól tudom előtte nem szabad elhagyni, hogy jó legyen a teszt.


Nem vagyok sovány, 175cm/67kg, inkább néhány kilót leadni szeretnék (gluténérzékenységtől függetlenül).


Több helyen azt olvastam, hogy ha gluténérzékenyként elhagyja valaki a glutént, egy idő után a jobb felszívódás miatt szaladhatnak fel kilók, ez mindig így van?


Ha beigazolódik a dolog és át kell állnom gluténmentesre, nem hiányzik, hogy még mellette szigorú fogyókúra szempontok szerint is szűrni kelljen a kajákat, ha nem akarok tovább hízni :/


Mik a tapasztalatok?



2021. jún. 22. 17:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek kifejezetten sovány gluténérzékenyt is, úgyhogy nem hiszem, hogy köze van hozzá.
2021. jún. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze a kettőnek egymáshoz.
2021. jún. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogsz ne aggódj
2021. jún. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg nagyon erős egyelőre nem lehet a felszívódási zavarod, ha jól tudtál eddig hízni.


Ha aggódsz a súlyod miatt, akkor egyél kevesebb feldolgozott élelmiszert és több házi ételt.

2021. jún. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor, ha mondjuk csontsovany vagy es minden atfut rajtad. Akkor meg jo is.
2021. jún. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Akkor nem aggodalmaskodok ezen feleslegesen.

2021. jún. 22. 21:48
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hasmenésed van a gluténtől?
2021. jún. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 1 éve és 3 hónapja eszek lisztmentesen. Kivizsgálva nem vagyok, de egy fél évig folyton pzffadt voltam, hasmenésem volt, hányingerem, ha ettem, mindig rosszul lettem utána, úgy tuszkoltam le a kaját. Kísérleteztem, ilyen 1-2 hétig, hogy, ha kihagyok x dolgot, akkor jobb-e. Kihagytam tejet, az nem segített, aztán a húst, de az se, majd a cukrot minimalizáltam (és ennek néha kombinációi), de semmi sem segített. Aztán márciusban klikkelt, hogy a glutént még nem próbáltam kihagyni.

Igazából én azóta fogytam 5 kilót, de ez azért van, mert:

1. nincs itthon túl gyakran süti, mostanában nasi sem. Anya hisztizik, ha összekoszolom a tányért értelmetlen kajákkal (akkor is, ha utána rögtön elmosom), úgyhogy nem tudok olyan sokat enni

2. Anno azt hittem lesz szalagavatóm és arra lefogytam, meg egy srác toxikus módon belémverte, hogy kövér vagyok és azóta is gyakran gondolok ilyeneket (22-es BMI mellett, néhol látható izommal)

3. Többet mozgok azóta, 3 okból: 1, igen azért, hogy fogyjak/ne hízzak 2.online suli alatt valamivel el kellett tölteni az időt, mert unatkoztam és nem akartam legyengülni 3.addig se vagyok otthon a veszekedős családdal

4. Gyakran vannak evészavaros gondolataim és félek a nővérem reakciójától, hogy mit és mennyit eszem, illetve folyton kellemetlen témákról beszél, úgyhogy, ha itthon van, kvázi éheztetem magam és zugeszem, mikor nincs a láthatáron/nagyon kis mennyiségű/gyorsan elkészíthető kaját eszem, azt se ott, ahol tartózkodik.

Amúgy azon is gondolkodtam, hogy lehet pszichés eredetű ez a glutén bajom, tekintve a családom ingatag, mint egy kártyavár, így lehet nem én vagyok a legjobb példa, de, lásd, itt vagyok, a stresssz fogyaszt, normál súlyon tart, egyelőre úgy néz ki, nem tudok visszahízni, mert mikor megpróbáltam (61-ről 65-re, mert egy barátomnak bevallottam a problémáimat és azt mondta nem normális, ahogy magamhoz állok), utána 4 nap masszív hasmenésem és hányingerem lett újra, úgyhogy már nem próbálom erőltetni ezt.

19/l

Légyszi, te ne legyél testképzavaros, elég rossz😫 hiába eszem rendesen, vannak megrögzött dolgaim, amiket csinálok, hogy 100% ne hízzak és már magamat is idegesítem vele + a ruhatáram 70%-át kivágnám a fenébe emiatt😑

2021. jún. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!