Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tudnám megszeretni a...

Hogyan tudnám megszeretni a gyümölcsöket és a zöldségeket?

Figyelt kérdés

Sosem bírtam megenni semmilyen zöldséget vagy gyümölcsöt. Kisebb koromban (ilyen másfél- két éves korra gondoljatok) anyukám sokszor adott nekem, és próbálta megkedveltetni velem őket, de kb amióta el tudom dönteni, hogy mit szeretnék enni, egyszerűen nem voltam hajlandó még arra sem, hogy megkóstoljam őket. Ovis koromban az óvónők is sokszor panaszkodtak arra, hogy mindig én vagyok az, aki kiválogatja őket, sosem eszem meg stb. Akkor még mindenki azt gondolta, hogy ez később elmúlik, de nem múlt el, még most, 17 éves koromra sem. Konkrétan rájuk sem bírok nézni, ha valaki mellettem ilyesmit eszik, akkor ha lehet, arrébb ülök, és hiába próbálom rávenni magam, hogy legalább megkóstoljam őket, még az sem megy, egyszerűen undorodom tőlük. Tudom, hogy óriási hülyeséget csinálok, és már csak az egészségem miatt is változtatnom kellene ezen a rossz szokásomon, de képtelen vagyok rá. És idővel a gátlásaim nemhogy oldódnának, hanem éppen, hogy fokozódnak. Kb már odáig jutottam, hogy hozzájuk sem merek érni, vagy ha muszáj, akkor utána úgy érzem, azonnal kezet kell mosnom. Ha valaki volt már hasonló helyzetben, hogyan küzdötte le a problémát?

Tudom, ez most afféle ,,válogat a gyerek" hisztinek tűnik...



2021. jún. 30. 18:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez fóbia. Pszichológus tud neked segíteni.
2021. jún. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Miket szoktál enni? Nincs szorulásod? Nekem azonnal van ha nem eszek rostosat :(


Amúgy rosszul is vagy ha eszed? Mert akkor lehetsz fruktóz intoleráns.


Zavar pl egy bolognai szószban lévő paradicsompüré is (vagy ketchup?)

Vagy pl süteményekben a töltelék?

2021. jún. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
mit eszel meg?
2021. jún. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A krumplin kívül sajnos semmilyen zöldséget vagy gyümölcsöt nem bírok megenni, mivel már attól is undorodom, ha hozzájuk kell érnem. Ha süteményben vannak töltelékként, vagy ételbe rakják őket, akkor kikotrom. Hülye szokás tudom :( A paradicsompüré érdekes kivétel, mert azzal semmi bajom, viszont a ketchup-al, mustárral stb. ugyanúgy vagyok, mint a többivel.

Egyébként minden mást eszek, szorulásom sem volt még.

2021. jún. 30. 18:59
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez pszichiátriai probléma. Menj orvoshoz vele, betegség.
2021. jún. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát, azért a rostbevitelre figyelj oda. A krumplit legalább héjában süsd/főzd és igyekezz héjastul fogyasztani, és akkor a paradicsompürét vesd be. A zab, rozs,teljes kiőrlésű gabonák is jót tesznek meg a natúr joghurt a probiotikus hatása miatt.


Amúgy a gyümölcsjoghurt sem opció? Ami mondjuk nem gyümi darabos hanem sima teljesen?


Olajos magokat is ehetnél, rengeteg értékes tápanyag van bennük.

2021. jún. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Meg esetleg rávezetésnek a zöldség/gyümölcs ‘chips’ jutott eszembe, azok finomak és inkább nasi mint hagyományos értelemben vett zöldség/gyümölcs állag.
2021. jún. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Smoothieként próbáltad? Én is a pszichológusra szavazok, addig meg próbáld felismerhetetlenné tenni, pl lé, vagy püré, vagy ilyesmi
2021. júl. 1. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!