Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gasztroenterológus ezt ajánlot...

Gasztroenterológus ezt ajánlotta, de nem vált be?

Figyelt kérdés

Székletrendezésre ajánlotta a Mucofalc-ot, de sajnos nem vált be. A táplálkozásra figyelek, sajnos nagyon lassú az emésztésem. Ez a mucofalc iszonyatos görcsöket okoz, ráadásul nem reggelre jön a hatása, hanem valamikor délután.

Kinek volt ilyen nehéz a 'nagydolga'? Hashajtó, székletlazító használatakor miért nem a várt 6-8 óra múlva fejti ki hatását, miért csak 18-20 óra múlva? Ezzel tudott kezdeni valamit az orvos?

Augusztus végére van újabb időpontom. Addig keresek valamit.


2021. júl. 9. 22:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A rendszeres mozgás sokat segít.

Hány éves vagy ? Hashajtó pl. Guttalax mennyi idő

alatt hat ?

2021. júl. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

29 vagyok. Guttalaxot is próbáltam, este, de másnap délután jött a hatása :(

Előfordult, előbb hatottak ezek a szerek, de soha nem reggel, inkább délelőtt folyamán, 10-11 körül.

2021. júl. 9. 23:04
 3/7 anonim ***** válasza:
Menj vissza hozzá és mondd meg hogy ez nem használt ír másikat
2021. júl. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a korban még nem lassul annyira az anyagcsere.

Pajzsmirigyed rendben ?

Nekem jóval később (50 körül)voltak hasonló problémáim.

Általában a glutén "problémák" hasmenést okoznak.

Véletlenül jöttem rá:nekem szorulást.Azóta kerülöm a gluténtartalmú

ételeket, egész jól rendeződött nálam a dolog.

Meg kéne próbálkoznod másik orvossal. Az okát kéne kideríteni

miért van ez nálad, nem igazán megoldás az állandó gyógyszer

ilyen fiatalon.

2021. júl. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, én is így gondolom, hogy nem kéne a szervezetem rászoktatni, mert elpetyhüdnek az izmok, és később már önállóan nem fogok tudni nagywc-zni. Pajzsmirigyem alulműködik, szedek rá gyógyszert.

Csak kíváncsi voltam, van e tapasztalat, hogy miért így hat rám a hashajtó gyógyszer. Glutént nem eszek mert fáj a hasam tőle, de negatív lett a gluténtesztem. Azt mondta az orvos, ha nyár végéig nem rendeződik, akkor megtükröz. Ezt szeretném elkerülni.

Lehet másik orvost keresek, mert a mostani a koromra hivatkozva nem igazán vesz komolyan. De nekem már nagyon kellemetlen, hogy nem tudok napokig wc-zni, a hasam meg akkora, mintha 6 hónapos terhes lennék.

2021. júl. 10. 09:06
 6/7 anonim válasza:
100%
Nekem semelyik hashajtó nem vált be és egy ismerős ajánlotta a Ferenc József Gyógyvizet. Minden reggel iszok egy keveset és teljesen rendbe rakott.
2021. júl. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6/6-nak.Igen, mindenkinek ki kell kísérleteznie,nála

mi válik be.Az orvos is csak "beles" alul-felül és ha

nem talál semmit, elkezd kísérletezni.

2021. júl. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!