Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi történne, ha beépítenék...

Mi történne, ha beépítenék sportolóknak készült termékeket az étkezésembe, de nem változtatnék életmódot?

Figyelt kérdés

Sovány típus vagyok ülő munkával, nem sportként, hanem szórakozásként terepkerékpározom és túrázom havonta 2-4 alkalommal 50-70km-t, heti 2x fél-fél óra intenzív séta is van 3 villamos megállónyi. A gerincem gyenge, de a kerékpározás határozottan jól esik, csak most meleg van így a heti 2-3 alkalom lecsökkent. A reggeliről leszoktam mostanában home office és kevés mozgás miatt, ált. 1 normál vagy kicsit kevesebb főétkezés és egy esti szendvicsezés van.

Arra gondoltam, hogy nem változtatok semmit az összetételén, csak veszek sportolóknak szánt fehérjét és egyéb hasonló terméket. Sima étel pótlókat gondoltam kiegészítésként, hátha könnyebben vennék fel izmot, ill. inkább a veszteség csökkentésére.

Hogyan befolyásolná ez a súlyomat, izom-zsír arányomat, keringésemet?



2021. júl. 10. 15:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha nem mozogsz, akkor nem építesz izmot, sőt, valószínűleg vesztesz. (Ha nem használod, elsorvad.) Ha a mozgás nem lesz több, viszont kalóriát többet viszel be, akkor zsírosodsz, nem pedig izmosodsz, teljes mindegy, hogy milyen összetételű a kalória.
2021. júl. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hízni fogsz.
2021. júl. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!