Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A magnézium tabletta sportolás...

A magnézium tabletta sportoláshoz miért előnyös(ha egyáltalán az), és hogy pezsgőtabletta formájában van-e értelme szedni?

Figyelt kérdés

2021. aug. 9. 18:33
 1/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Mert a magnézium részt vesz az izmok működésében, a szénhidrátok, fehérjék és zsírok anyagcseréjében.
2021. aug. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
62%
Az mindegy, hogy milyen formában viszed be, csak más vitaminok és gyógyszerekkel, élelmiszerkiegészítőkkel együtt nem szabad szedni, teljen el 2-3 óra köztük.
2021. aug. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2021. aug. 9. 18:50
 4/5 anonim ***** válasza:
91%
A pezsgőtabletta feloldva jó felszívódású magnéziumot ad (magnézium-citrát), érdemes így szedni. Tablettában a magnézium-oxidot, -karbonátot kerüld, ezek rossz felszívódásúak.
2021. aug. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Az #1-nek teljesen igaza van. Azt még hozzátenném, hogy amit gyakorlatban láthatsz az az, hogy kevesebb, enyhébb izomgörcseid lesznek (ha eddig voltak). És a fáradékoyság ellen is jó, hangulatjavító. Érdemes edzés előtt bevenni pont ezek miatt, de akkor sincs semmi, ha utána veszed be.

A gyógyszerész szerint a gyógyszertárban a pezsgőtabletta a jobb. Egy ideig én is azt szedtem, de utána már túl macerás lett számomra, szóval hétköznapokon maradok a tablettánál, ha tudom, hogy megterhelőbb lesz a nap olyankor szoktam pezsgőtablátát fogyasztani belőle.

2021. aug. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!