Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Normál üdítőkről átállás zerora?

Normál üdítőkről átállás zerora?

Figyelt kérdés

Eddig olyan életmódot éltem hogy szinte csak kólát ittam egész nap. Általában 2,5L egy nap alatt. Meg is lett az eredménye, az orvosom azt mondta hogy kb minden egészségügyi problémám a cukor miatt van. Kb 1 hete teljesen elhagytam a cukros üdítőket, és már csak zero termékeket iszom. Kóla helyett FuzeTea zero és naponta 1 dobozos (330ml) Zero Coca-Cola.


A kérdésem az lenne, hogy ez mennyire jó így? Persze gondolom hogy egészségesebb mintha normális cukorral teli kólát innék, de ez jó lépésnek számít? Szeretnék valahogy a zero üdítőkről is lemondani, de nemtudom mivel helyettesítsem. Azalatt az idő alatt amíg sima kólát ittam szinte teljesen megutáltam a sima víz ízét, a szénsavas vizet meg valamiért nem bírom. Itthon elkészíthető teán is gondolkoztam, de azt pedig mióta az eszemet tudom legalább 2 púpos kanál cukorral ízesítettem bögrénként. (Általában sima ízesítetlen fekete teát ittam)


Van valami tippetek hogy hogyan tudnék még javítani a helyzeten? A doki a mozgást ajánlotta, de nem intenzívet ; úszást és hosszú sétákat. Ezen kívül mit lehetne még tenni hogy jobbá tegyem az életem?



2021. aug. 11. 05:43
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

Semennyire. Jo lenne atszokni a vizre es maximum neha-neha uditot inni.

Nem feltetlenul egeszsegesebb az edesito, sot, azt mondjak, inkabb neha egy cukros udito, mint allandoan az edesitos vackok. Ha egeszsegugyi problemad van, akkor foleg vizet kene innod.

2021. aug. 11. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet vitatkozni, hogy jobb-e a cukros üdítőknél. Szerintem jobb, de az egészségestől nagyon távol áll!


Ha másképp nem megy, próbáld lépésenként bevezetni a vizet! Pl. egy nagy pohár víz reggel. Ha ez megy, akkor egy nagy pohár víz reggel, egy nagy pohár víz este. És így tovább, amíg annyiszor nem tudsz vizet inni egy nap, hogy már nincs is szükséged több folyadékra.


"Ezen kívül mit lehetne még tenni hogy jobbá tegyem az életem"


Egyél sok nyers zöldséget / gyümölcsöt. Pl. egyél meg minden nap legalább egy (de nyugodtan lehet több) almát, egy répát és egy banánt. (Össze is turmixolhatod ezeket, úgy is finom!) Azért mondtam ezeket, mert ezek relatív olcsók és egész évben lehet kapni őket. De a szezonálisan épp termő gyümölcs / zöldség is megfelel természetesen!


Ezen kívül még tudnád kerülni az édességeket, fehér kenyér helyett teljes kiőrlésű vagy rozs kenyeret ennél, tésztából is inkább durumot veszel magadnak, akkor tényleg profi vagy!


Ezek általános tanácsok, nem tudom mi a konkrét betegséged.

2021. aug. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
54%

A kólával az a baj, hogy kioldja a kálciumot a csontjaidból - mivel foszfor savat tartalmaz - a zero is. Nézz utána a neten.

Akkor inkább mentes ásványvíz, vagy citromosan ízesített, illetve a teák is jók.

[link]

2021. aug. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
94%
Házi ízesített víz, teák... bármi, csak ne üdítő. Minek? A zéró semmivel sem jobb.
2021. aug. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!