Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért van az hogy mindentől...

Miért van az hogy mindentől felpuffadok?

Figyelt kérdés
Reggel ha nem is teljesen de közel van a hasam a laposhoz. Utána a nap vége felé haladva az étkezések után folyamatosan nő, akármit is eszek. Vacsora utánra úgy nézek ki mint egy 6 hónapos terhes. Tök rossz hogy reggel felveszek egy haspólót farmerral ami jól áll de estére ha ettem aznap akkor már undorítóan nézek ki benne és nem is kényelmes a gatya. Valakinek van bármi ötlete hogy miért lehet? Laktóz, glutén és egyéb érzékeny állítólag nem vagyok, tavaly voltam vérvételen akkor ott sem volt semmi probléma. Annyi hogy a vesém nem a legjobb, kiskoromban vesemedence tágulatom volt de az szerintem nem befolyásol semmit. Tudok valamit tenni ez ellen?

2021. aug. 12. 01:38
 1/7 anonim válasza:
Nekem is ez a problémám..:(
2021. aug. 12. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Étel allergia/intolerancia bármikor kialakulhat.
2021. aug. 12. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

szerintem SIBO, nekem is van, ez okozhat átmenetileg több ételintoleranciát is.

Ugyanez van, hogy mindentől fúvódok, keményítők, élesztős cuccok, rostok, zöldségek, gyümik, tejtermékek (laktózmentes is), erjesztett dolgok, de néha még egy pirítóstól is -.-


Nagyon utálom, ráadásul hiába múlt el kilégzés szerint, a metános és többi fajtát nem vizsgálják itthon, csak külföldön :/


mindenesetre a tipikus tünetek a reggel lapos, napközben egyre nagyobb has, étkezés után azonnali puffadás, szorulás/hasmenés, gázosodás, és mindenre intolerancia.

2021. aug. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ételintolerancia, renyhe hasizom.
2021. aug. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem SIBO okozta ezt, volt egy pár hónapos időszak, amikor minden nap, mindentől rettenetesen puffadtam. Borzasztóan fájt is amellett, hogy ebéd utánra én se tudtam begombolni a nadrágomat, ami reggel még lötyögött. Pedig én tartottam mellette diétát, de az elvileg teljesen okés ételektől is puffadtam. Aztán az irtókúra és a probiotikum kúra után, ahogy kezdett visszaállni az egészséges bélflóra úgy egyre jobban lettem. Most is puffadok néha, de korántsem ennyire és sokkal ritkábban. Szerintem keress fel szakembert, aki rendesen kivizsgáltat. Ezek a dolgok sajnos vérképen nem látszanak, nekem is tökéletes volt a vérképem miközben minden nap szenvedtem. Ételintolerancia és bélflóra eltolódás is bármikor kialakulhat, szóval lehet hogy most már van valamire érzékenyéséged, amire korábban nem volt. Az meg a másik, hogy sokszor allergiát néznek és nem intoleranciát vagy cölikáliás gluténérzékenységet, pedig lehet nem cölikáliás is, amit ugyanaz a vizsgálat nem fog kimutatni. És lehet, hogy a laktóz érzékenység nem jön ki, de közben a kazeinnel van problémád. Szóval elég összetett probléma, de nem lehetetlen a végére jutni és rendbe jönni.
2021. aug. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsó: megkérdezhetem milyen gyógyszert kaptál és meddig, és milyen probiotikumot?

Mennyi idő alatt lettél jobban?

2021. aug. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha az ételintolerancia vizsgálat negatív lett, akkor lehet dysbiosis is (a bélflóra felborulása), érdemes lehet egy probiotikum. kúrát csinálni. illetve nekem a spirulina alga is segített.
2021. aug. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!