Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészségesen ha hetente kb...

Egészségesen ha hetente kb 1kg sajtot megeszek?

Figyelt kérdés

Ismerősöm csinál fonott sajtot, aztán azt elég kellemesen lehet csemegézni, akár önmagában is.

-fehérje forrás szempontjából is elég jónak gondolom a sajtot, de talán sok lehet ez a mennyiség



2021. aug. 28. 18:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
15%
Ha férfi vagy, nem. A tej a tehénben tehénhormon, nőstényhormon tartalmú, férfiaknál prosztatarákot okozhat. A sajt meg tejből van. Nagyapám minden nap megivott fél liter tejet, vele is ez történt 70 éven túl. De ha nem zavar a következmény, meg neked öregkorodban már mindegy, egyed csak.
2021. aug. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%

Ha más tejterméket nem fogyasztasz, akkor napi 10 deka sajt fér bele az egészséges táplálkozás irányelveit figyelembe véve. Tehát azért a heti egy kiló kicsit sok.


1-esnek: "nőstény hormon" a szójatejben van, prosztatarákot sokminden okozhat, viszonylag gyakori a férfiaknál. Ezzel az erővel olyan következtést is levonhatnál, hogy a szomszéd napi 2 liter vizet ivott, biztos attól kapott prosztatarákot.

2021. aug. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
Azt is vedd figyelembe a rágcsálás közben, hogy a sajt baromi zsíros.
2021. aug. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Senior Séf ***** válasza:
Ha az ismerősöd csinálja, és nem valami multis vacak, akkor hajrá.
2021. szept. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

(Ha kecskesajtról lenne szó, az lenne a legjobb minden szempontból.)

Ha jól van elkészítve , akkor a tehénsajt is jó lehet, de mértékkel.

Szerintem minden héten 1 kg az már a nagyon felső határon túl fekszik, de talán még a 0.5kg is.

2021. szept. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A kecskesajt jó, de az az érzésem, nem arról van szó, ha fonott sajt.
2021. szept. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Megidéztelek :DD


Igen, tudom hogy nem arról van szó, csak hozzátettem hogy abból már nem lenne olyan rossz ez a mennyiség. Én abból eszek kb fél kgt hetente (házi, saját)


3-as válaszolót kiegészítve, nem azzal van a baj hogy a zsír hízást okozhat,hanem szív és érrendszeri problémákat is okozhat ha hosszútávon ilyen mennyiségben van fogyasztva.

2021. szept. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, lecsökkentem max heti fél kilóra, de így is ám sok megmaradt a heti 1kiló mennyiségből... Ez a házi cucc elég változatos minőségben szokott ide kerülni. Nem mindig eteti úgy magát
2021. szept. 2. 14:09
 9/15 anonim ***** válasza:

Amennyire tudom a sajtnál leginkább a só és a zsírtartalom a fő probléma (ilyen hormonos akármibe nem akarok belemenni, mert ehhez nem értek).


Mértékkel fogyasztva kb. bármit lehet, ugyanakkor a sajtokban is vannak egészségesebb fajták, ennek érdemes utána nézni. DE igazából tisztázd magadban, hogy mire akarsz menni? Élvezet, egészség, is-is, tulajdonképpen mi a cél?


Ebben a cikkben az olasz parmezánt hozzák ki egészség szempontjából nyertesnek. Aki bírja, egye, én a szagát nem bírom.


[link]

2021. szept. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
10 000 étel van . Csak sajt ??
2021. okt. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!